Regaty o Puchar Burmistrza Augustowa

4-5 czerwca odbyły się Regaty o Puchar Burmistrza Augustowa – edycja Pucharu Polski Klasy Omega – organizowane przez augustowski Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego. Załogi z całego kraju zawitały do Augustowa. W sobotę na starcie pojawiło się 22 ekipy w klasie Omega Standard i 16 w klasie Omega Sport – w sumie 114 zawodników.

W klasie Omega Standart reprezentowały nasz klub 2 załogi:

A-037: Wojciech Dziurdź, Adam Dziurdź, Adam Grygoruk.
Biała Perła: Przemysław Brzeziński, Karolina Żemojtuk, Cezary Sidor.

Pierwszego dnia rozegrano 5 wyścigów. Wiatr wiał z siła od 3 do 5 w skali Beauforta. Po pierwszym dniu rywalizacji odbył się wieczór integracyjny, który przebiegał w bardzo miłej, żeglarskiej atmosferze. W niedzielę wystartowaliśmy o godzinie 10. Zostały przeprowadzone 3 biegi. Piękna, słoneczna pogoda i silny wiatr zapewnił wiele wrażeń. Niestety nie obyło się bez wywrotek. Po dwóch dniach pełnych emocji wyniki przedstawiają się następująco:

A-037: Wojciech Dziurdź, Adam Dziurdź, Adam Grygoruk – miejsce VIII
Biała Perła: Przemysław Brzeziński, Karolina Żemojtuk, Cezary Sidor – miejsce XVIII

Te zawody były dla naszych żeglarzy najwiekszym celem oraz najwiekszym wyzwaniem w tym sezonie. Jeden ze sterników – Wojciech Dziurdź – można śmiało powiedzieć, że zbiegł z rejsu na Marzu Bałtyckim po to żeby wystartować w tych regatach. Mażenia zostały spełnione.

„Naszym celem było uklasyfikowanie się w pierwszej dziesiątce. Zaszczytem była walka z najlepszymi załogami w klasie Omega Standard w kraju. Wyniki nas bardzo cieszą i satysfakcjonują oraz motywują do dalszej pracy. W tym roku planujemy jeszcze wybrać się na Puchar Polski Omegi na Zegrze. Regaty odbędą się we wrzesniu.” – mówi Adam Dziurdź

AHOJ!

Więcej informacji na stronie klubowej: http://kzzagielsokolka.blogspot.com i facebook : https://www.facebook.com/kzzagielsokolka

image_printDrukuj
Tagged .