Mistrzostwa Polski Seniorow w Taekwon do

XXIX Mistrzostwa Polski Seniorów w Taekwon-do ITF

W miniony weekend zawodnicy taekwon-do z Lipska i Dąbrowy Białostockiej startowali w ostatnich tegorocznych zawodach. XXIX Mistrzostwa Polski Seniorów w Taekwon-do ITF odbyły się w „mateczniku” polskiego tkd – w Białej Podlaskiej. Do polskiej elity seniorskiego taekwon-do po dwóch turniejach eliminacyjnych awansowali Martyna Pietrzeniec, Karolina Budnik i Maciej Protasiewicz.

Cała trójka startowała w dwóch konkurencjach – walce sportowej oraz układach formalnych.
Najlepszy wynik uzyskała nasza najbardziej doświadczona zawodniczka – Martyna Pietrzeniec. Wywalczyła ona dwa brązowe medale – w walkach do 56 kg oraz układach formalnych stopni mistrzowskich II Dan.

Karolina Budnik startująca po raz pierwszy w kategorii seniorów (rocznikowo jeszcze juniorka) rywalizowała na bardzo wysokim poziomie i w kategorii do 50 kg przegrała tylko z triumfatorką tej rywalizacji, kończąc mistrzostwa na trzecim miejscu.

Czwarty brązowy medal dla Combat Sports Academy wywalczył Maciej Protasiewicz. Zajął on trzecie miejsce w konkurencji układów formalnych stopni uczniowskich. Jego medal to sukces, na który czekał przez kilka lat. W kategorii juniora młodszego i juniora zawsze brakowało to szczęścia, to sił.

Wyniki uzyskane przez tych zawodników w ciągu całego sezonu pokazują, że marzenia się spełniają – trzeba tylko mocno chcieć i jeszcze więcej pracować!

Dziękujemy Urzędowi Miejskiemu w Lipsku, Urzędowi Miejskiemu w Dąbrowie Białostockiej, Starostwu Powiatowemu w Sokółce oraz Podlaskiej Federacji Sportu za nieocenione wsparcie finansowe, bez którego nie moglibyśmy zrealizować tegorocznych planów.

Tekst i zdjecia:PST ‚Ko-Dang’ LipskPCSW Dąbrowa Białostocka

 

image_printDrukuj
Tagged .