Fertyn Rodzinny

Festyn Rodzinny nad Zalewem Sokólskim

W niedzielę 19 czerwca odbył się Festyn Rodzinny zrealizowany w ramach projektu „4 godziny dla rodziny”. Gospodarzami spotkania było Stowarzyszenie Q Pomocy. Wsparcia finansowego udzielił Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku zaś partnerami projektu byli: Starostwo Powiatowe w Sokółce, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sokółce, Ośrodek Pomocy Społecznej w Sokółce, Ośrodek Sportu i rekreacji w Sokółce, Urząd Miejski w Sokółce, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szudziałowie.

Po przywitaniu gości przez Ewelinę Bandzińską – Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Q Pomocy i odczytaniu przez Panią Lilę Micun – Kierownik Referatu Zdrowia listu gratulacyjnego od Starosty Sokólskiego Piotra Rećko, animatorzy aktorzy – lalkarze porwali dzieci do zabawy. Było mnóstwo różnorodnych konkursów i rozmaitych atrakcji, a także stoły pełne pyszności i gorące danie z grilla na zregenerowanie sił.
W punkcie medycznym pielęgniarski z SP ZOZ w Sokółce mierzyły chętnym ciśnienie krwi i poziom cukru we krwi, a panie z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Sokółce zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Można też było sprawdzić przez specjalne okulary – jak wygląda świat po spożyciu alkoholu. Wszystko to w celu promowania zdrowia i przeciwdziałaniu uzależnieniom.

Patrycja A. Zalewska
Referat Promocji
Wydrukuj
Tagged .