uczniowie ZS w Dąbrowie Białostockiej

Z wizytą w 18 Białostockim Pułku Rozpoznawczym

Zespół Szkół im. Generała Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej już od kilku lat regularnie współpracuje z 18 Białostockim Pułkiem Rozpoznawczym w zakresie kształcenia klas mundurowych. Dzięki tej współpracy jako jedna z nielicznych szkół, prowadzących klasy mundurowe, mieliśmy okazję zakończyć rok szkolny 2015/16 miłym akcentem, biorąc udział w święcie 18 Białostockiego Pułku Rozpoznawczego. A miało to miejsce 23.06.2016 w Białymstoku.

Czekało na nas wiele atrakcji, zadowalających nawet najbardziej wymagające gusta. Początek uroczystości to – parada żołnierzy 18 Pułku przy akompaniamencie wojskowej orkiestry z Siedlec. W tym czasie zostały również nadane odznaczenia dla żołnierzy zawodowych oraz korpusu cywilnego. Następnie nie mniej ciekawe, okazały się pokazy grup rekonstrukcyjnych oraz sztuki samoobrony. Swój czas miały także pojazdy militarne współczesnego wojska min. czołgi , BRDM -y , rosomaki oraz inne pojazdy opancerzone, które demonstrowały swoje zalety . Nie zabrakło także tradycyjnej wojskowej grochówki, która doskonale dodała sił przygotowując nas do kolejnych atrakcji. Z zapałem korzystaliśmy z okazji obejrzenia z bliska tego, co miały nam do zaoferowania służby mundurowe jak Straż Graniczna, Straż Pożarna i więzienna oraz Służba Celna i Policja. Muzeum Wojska Polskiego zapewniło coś także dla wielbicieli historii. Były to min broń, pojazdy oraz niezbędniki ówczesnego żołnierza polskiego. Potem każdy również mógł spróbować jazdy konnej.

Niewątpliwie takie wyjazdy jak ten mobilizują naszych uczniów klasy mundurowej do ciężkiej pracy na rzecz osiągnięcia sukcesu jako przyszły funkcjonariusz służb mundurowych.

Mateusz Żmurda – uczeń kasy mundurowej        

Zespół Szkół w Dąbrowie Białostockiej

image_printDrukuj
Tagged .