AS Falcon na turnieju Tatry CUP 2016

AS Falcon na Tatry CUP 2016 – podsumowanie turnieju

W dniach 26 czerwca  – 1 lipca, 36 młodych adeptów Akademii Sportu Falcon Sokółka z roczników 2007/2008, 2005/2006 oraz 2003/2004 wyruszyło do Zakopanego, aby wziąć udział w turnieju piłkarskim Tatry CUP 2016. Na turnieju pojawiły się 52 drużyny z całej Polski.

Młodzik pod wodzą Michała Czaplejewicza w grupie spotkał się z zespołami z Grunwaldu, Stalowej Woli, Drezdenka, Sławy oraz Gdańska. Zawodnicy z Sokółki odnieśli tylko jedną porażkę, co pozwoliło na zajęcie drugiego miejsca w grupie.  Wynik ten zapewnił awans do ćwierćfinałów. W meczu 1/4 młodzi piłkarze rozegrali spotkanie z kolegami z Wałbrzycha. Spotkanie zakończyło się porażką. Następnego dnia adepci walczyli o miejsca 5-8. Pierwszy mecz rozegrali z drugim zespołem Stalowej Woli. Po ciężkim meczu zwyciężyli. Mecz o 5 miejsce przyniósł wiele emocji. Po regulaminowym czasie gry na tablicy widniał wynik remisowy, tak więc o zwycięstwie decydowały rzuty karne, w których zawodnicy Falconu okazali się skuteczniejsi. Młodzik ostatecznie zajmuje 5 miejsce!

Drużyna prowadzona przez Krzysztofa Stelmaszka zmierzyła się z zespołami z Brzeszcza, Czernicy, Włoszczowa, Nowego Targu. Katowic, Pakości oraz Gdańska. Zespół Falconu wygrał 4 pierwsze mecze. Następnie, w 5. kolejce,  młodym piłkarzom przyszło zmierzyć się z zespołem GKS Katowice. Po pięknym i bardzo wyrównanym meczu zespół z Katowic okazał się lepszy. Jak podali organizatorzy, był to najlepszy mecz w turnieju tego rocznika.

Rocznik 2007/2008 prowadzony przez Michała Tochwina trafiła do grupy z zespołami z Lubina, Krakowa, Radomia, Sławy i Swoszowic. W meczach nie zabrakło rywalizacji, każda z drużyn była sobie równa. Ostatecznie zespół uplasował się na 6. miejscu w grupie.

Wszystkim zawodnikom oraz trenerom gratulujemy! Wyjazd niebyły możliwy bez wsparcia finansowego. Dziękujemy firmie Sokółka Okna i Drzwi, Starostwu Powiatowemu w Sokółce oraz firmie Metal-Fach. Dzięki Państwa wsparciu nasi podopieczni przeżyli wspaniałą przygodę, którą z pewnością miło będą wspominać.

 

AS FALCON Sokółka

image_printDrukuj
Tagged .