DSC 0543 640x344

Udany występ SKK Sokół w Litewskim Maratonie

W sobotę, 2 lipca w Niemenczynie, Litewskiej miejscowości położonej 25 km na północny wschód od Wilna odbył się wyścig kolarski z serii Maratonów Kresowych w którym wzieło udział ośmiu zawodników z powiatu sokólskiego. Nasi kolarze pokonywali trudne, ale atrakcyjne trasy, prowadzące brzegiem rzeki Wilii, przy urokliwym jeziorze Giela, oraz przez teren czynnej bazy wojskowej.
Zawodnicy drużyny SKK Sokół osiągnęli doskonałe wyniki, zajmując czołowe miejsca w swoich kategoriach. Ich przeciwnikami byli m.in kolarze z Litwy i Białorusi.
Sokólska ekipa odniosła sukces, zajmując drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej, pomimo małej ilości zawodników.

Na dystansie Mini (7.3km) nasi młodzi kolarze zaprezentowali się następująco:

W kategorii dziewczynek do lat 10 pierwsze miejsce zajęła Nikola Gliniecka.

Jan Kazimierowski i Michał Januszkiewicz w kategorii chłopców do lat 10 zajęli drugie i trzecie miejsce.

Jakub Błahuszewski uplasował się na 7 miejscu w kategorii Hobby Panów

Na dystansie połmaratonu (28.5km) w kategorii Junior Kobiet (do 18lat) zwycięzyła Kornelia Jackiewicz.

Nasz powiat reprezentowali również:

Kamil Rećko który wygrał wyścig w klasyfikacji chłopców do lat 8, na dystansie 7.3km.

Marcin Rećko – Czwarty w klasyfikacji junior młodszy (do 16lat) w półmaratonie.

Marta Sieniucz – Piąte miejsce w klasyfikacji Kobiety Fit K3 (do 39lat) w półmaratonie.

SKK Sokół zajmuje pierwsze miejsce w kwalifikacji generalnej Maratonów Kresowych w kategorii Mini. Drugą drużyną są również reprezentanci naszego powiatu, UKS ,,Fenix” Krynki. Wszystkim kolarzom gratulujemy świetnych wyników.

image_printDrukuj
Tagged .