IMG 0631 800x533

Uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Samogródzie

12 lipca w niewielkiej miejscowości Samogród, położonej w powiecie sokólskim, odbyły się uroczyste obchody święta Piotra i Pawła. Zgodnie z obrządkami wschodnimi, tego dnia wyznawcy prawosławia uroczyście obchodzą ich święto. W nabożeństwie w Cerkwi pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Samogródzie uczestniczyli: Starosta Sokólski Piotr Rećko, Przewodniczący Rady Powiatu Sokólskiego Franciszek Budrowski, Członek Zarządu Alicja Rysiejko, Skarbnik Powiatu Sokólskiego Maria Jurgiel, Poseł Rzeczypospolitej Polskiej Mieczysław Kazimierz Baszko, komendanci i przedstawiciele placówek Straży Granicznej, wójtowie pobliskich miejscowości oraz licznie zgromadzeni wierni.

Jest to święto obchodzone 12 lipca. Tradycja mówi, iż obaj apostołowie Piotr i Paweł zginęli śmiercią męczeńską tego samego dnia, co jednak może być nieścisłe. Obaj jednak byli założycielami gminy chrześcijańskiej w Rzymie i obaj oddali w tym mieście swoje życie dla Chrystusa.

 

Starosta Sokólski Piotr Rećko w imieniu Zarządu Powiatu na ręce Proboszcza Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Samogródzie ks. Adriana Charytoniuka oraz Proboszcza Parafii Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy w Krynkach Ks. Piotra Charytoniuka złożył podziękowania i życzenia wszelkiej pomyślności, by kolejne lata posługi duszpasterskiej ku dobru Cerkwi umacniały się w Duchu Świętym.

Referat Promocji
Izabela Ruducha

 

image_printDrukuj
Tagged .