Infolinia ASF

W dniu 29.08.2016r. przy Wojewodzie Podlaskim został powołany specjalny Zespół, do zadań którego będzie należało między innymi:

1. Informowanie posiadaczy trzody chlewnej o sposobie postępowania w strefie zapowietrzonej i zagrożonej oraz w strefie niebieskiej, czerwonej i żółtej;
2. Monitorowanie i analizowanie sytuacji związanej z występowaniem wirusa afrykańskiego pomoru świń;
3. Przedstawianie propozycji zapobiegania wirusowi afrykańskiego pomoru świń i rozwiązywania problemów związanych z występowaniem tego wirusa.

W tej sytuacji z dniem 30.08.2016r. zostanie uruchomiona infolinia, gdzie rolnicy będą mogli pozyskać lub przekazać informacje dotyczące posiadanych zwierząt w gospodarstwie, potrzebie przygotowania do odbioru zwierząt z gospodarstwa oraz innych zagadnieniach, które powinny być przekazane do jednostek weterynaryjnych lub władz centralnych celem szybkiego podjęcia działań.

Infolinia pod numerem tel. 85 74 39 430, będzie czynna całą dobę do odwołania. W godzinach pracy PUW odpowiedzi na pytania będą udzielane na bieżąco, zaś w pozostałych godzinach będą zbierane przez pracownika Zarządzania Kryzysowego. Specjaliści będą oddzwaniać i udzielać informacji.

http://www.bialystok.uw.gov.pl

image_printDrukuj
Tagged , , .