Puchar Polski Roller Cup 2016 w Suchowoli

4 września w Suchowoli odbyła się szósta, a zarazem finałowa impreza „Długodystansowego Pucharu Polski Roller Cup 2016”. Wyścigi odbyły się w kilku kategoriach tj. Junior, Juniorka, Kadet, wyścig dla dzieci i młodzież, wyścig fitness oraz wyścig główny, który obejmował najdłuższy dystans aż 38,6 km. W zawodach wzięło udział około 80 zawodników. W trakcie imprezy mieszkańcy Suchowoli mieli okazję podziwiać młodych Freestylowców Klaudię i Michała, którzy aktualnie są numerem 1 w rankingu światowym „Slalom Par”. Ich najwyższym osiągnięciem było Wicemistrzostwo Świata w Chińskim Tajpej. Multimedaliści Mistrzostw Europy i Świata zaprezentowali swoje umiejętności na Pucharze Polski w Suchowoli. Ten fantastyczny i bardzo uzdolniony duet zdobył 16 tytułów Mistrzostw Polski, łącznie wystartowali w 80 imprezach i zdobyli aż 245 medali.

W Suchowoli jeszcze nigdy nie gościły zawody Pucharu Polski. Choć Centrum Europy jest położone daleko od centralnej Polski zawody cieszyły się liczną rzeszą zawodników i zawodniczek – zarówno przyjezdnych, jak i miejscowych. Ideą całej imprezy jest mobilizowanie całej Polski do aktywności sportowej poprzez jazdę na rolkach!

Od sezonu 2016 nowym sponsorem Mistrzostw Polski i Pucharu Polski została firma Powerslide. Czołowa firma świata produkująca sprzęt do jazdy na rolkach. Sponsor funduje cenne nagrody dla pierwszych trzech kobiet i mężczyzn w klasyfikacji OPEN. Na zawodach jako delegat Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich był obecny Prezes Bartosz Pisarek. W Suchowoli mieszkańcy jak i sami zawodnicy mogli również skosztować lokalnych wyrobów, które były wystawione na stoiskach.

Wydział Rozwoju i Promocji
Referat Promocji
W. Żołądkowska

image_printDrukuj
Tagged , , , .