Agnieszka Ancypo powołana do kadry narodowej juniorów młodszych w pływaniu

Nowy sezon pływacki jeszcze się nie rozpoczął na dobre, a do UKS Omega napłynęły wspaniałe informacje. Agnieszka Ancypo znalazła się na liście zawodniczek powołanych do kadry narodowej  juniorów młodszych w pływaniu. Jest to indywidualny sukces zawodniczki oraz jej trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Firsa.

Agnieszka w sezonie 2015/2016 brała udział w 15 imprezach pływackich na terenie całego kraju, z których przywiozła 40 medali /19 złotych, 15 srebrnych i 6 brązowych/. Do najważniejszych sukcesów w ostatnim sezonie można zaliczyć: cztery złote medale Mistrzostw Województwa Podlaskiego w Pływaniu w Suwałkach, III miejsce w klasyfikacji generalnej w cyklu ogólnopolskich zawodów pływackich „Od Młodzika do Olimpijczyka” rozgrywanych w Warszawie, IV miejsce na 100m stylem dowolnym w II Rundzie Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików – 13 lat /zawody rangi Mistrzostw Polski/ w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Aga od czterech lat trenuje pływanie w UKS Omega. Młoda pływaczka jest w chwili obecnej w czołowej ósemce najlepszych zawodniczek z rocznika 2003 rankingu ogólnopolskiego na dystansach 50m i 100m stylem dowolnym na basenie 25 metrowym. W tym rankingu zajmuje również 5. miejsce w Polsce na dystansie 100m stylem dowolnym na basenie 50 metrowym.

O wielkim wyróżnieniu Agnieszki świadczy fakt, że do kadry narodowej juniorów oraz juniorów młodszych  /roczniki 1998 -2003/ zostało powołanych zaledwie  6 osób z województwa podlaskiego /dwie zawodniczki i czterech zawodników/.

Gratulujemy Agnieszce i życzymy wszystkim zawodnikom Omegi udanych startów w nowym sezonie!!!

 

UKS OMEGA Sokółka

 

image_printDrukuj
Tagged , , , , .