VII Piesza Pielgrzymka Nadgraniczna w Sokółce

24 września po raz siódmy celnicy z całej Polski przemaszerowali przez Sokółkę w VII Pieszej Pielgrzymce Nadgranicznej. Trasa pielgrzymki jak co roku biegła przez Nowodziel, Klimówkę, Malawicze i Orłowicze do Sokółki. Nad ranem z Kuźnicy wyruszyli głownie funkcjonariusze Służby Celnej i Straży Granicznej wraz z rodzinami i bliskimi. W VII pielgrzymce brały udział grupy z całej Polski, Warszawy, Radomia, Olsztyna, z Korsz, Białegostoku jaki i z placówek naszego powiatu sokólskiego. Łącznie w pielgrzymce wzięło udział 153 osoby pokonując trasę 26 km.


„…Trasa prowadziła przez malowniczy szlak z Kuźnicy nad granicą z Białorusią. Pielgrzymi modlili się o bezpieczeństwo dla tej granicy, o bezpieczną pracę naszych celników a także o jak najlepszą sytuację w życiu, powodzenie ludzi którzy w trakcie drogi witali nas i prosili o modlitwę. Wszystkie modlitwy przynieśliśmy do Sokółki do Sanktuarium gdzie Jezus Eucharystyczny króluje. Co roku jako celnicy służby granicznej modlimy się o wsparcie, naszą pracę, ojczyznę, a także dziękujemy Panu Bogu za wszystkie dary jakie od niego otrzymujemy każdego dnia…” dodaje ksiądz Marian Midura.


Około godziny 17:00 wierni dotarli do kościoła pw. Św. Antoniego Padewskiego w Sokółce kończąc pielgrzymkę mszą świętą. Pielgrzymów przywitał biskup Pomocniczy Archidiecezji Białostockiej Henryk Ciereszko oraz młodszy inspektor Tomasz Węgiel, dyrektor Izby Celnej w Białymstoku

Wydział Rozwoju i Promocji
Referat Promocji
W. Żołądkowska
www.sokolka-powiat.pl

image_printDrukuj
Tagged , , , , , .