25-lecie Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Białymstoku

W piątek (30.09.2016 r.) Starosta Sokólski Piotr Rećko wraz z Dyrektorem Wydziału Spraw Społecznych Anną Martą Aniśkiewicz oraz Kierownikiem Referatu Zdrowia, Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obywatelskich Lilą Anną Micun uczestniczyli w obchodach 25-lecia Samorządu Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w Białymstoku. Podczas Jubileuszu w Operze i Filharmonii Podlaskiej odśpiewano Hymn Pielęgniarski oraz odczytano akt ufundowania sztandaru, który współfinansował Starosta Sokólski Piotr Rećko. Jednym z punktów uroczystości było wręczenie odznaczeń Samorządu Pielęgniarek  i Położnych za zaangażowanie i działalność  w Okręgowej Radzie.
Z naszego powiatu tym odznaczeniem wyróżniono trzy osoby. Srebrne odznaczenie Samorządu Pielęgniarek i Położnych otrzymała mgr Halina Kułak Kierownik Zakładu Opiekuńczo Leczniczego z Dąbrowy Białostockiej, zaś brązowe odznaczenie Samorządu Pielęgniarek  i Położnych dostała mgr Anna Markiewicz Pielęgniarka Naczelna ZOZ w Sokółce oraz Ewa Czajka długoletnia oddziałowa oddziału noworodków. Kierownik Referatu Zdrowia, Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obywatelskich Lila Anna Micun została uhonorowana Medalem Jubileuszowym 25–lecia Samorządu Pielęgniarek i Położnych.

Jestem zadowolona, że cały trud mojej pracy zawodowej został doceniony. W środowisku pielęgniarskim pracuję ponad 30 lat i cieszę się, że zostałam zauważona i wyróżniona tym medalem. To bardzo miłe i sympatyczne, że z całej rzeszy pielęgniarek pracujących na rzecz  samorządu, kilka osób z powiatu dostało z tej okazji wyróżnienie – komentuje Kierownik Referatu Zdrowia, Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obywatelskich Lila Anna Micun.

Starosta Sokólski Piotr Rećko wręczył grawerton Cecyli Dolińskiej Przewodniczącej Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych za codzienny trud oraz ciężką pracę, która wymaga odpowiedzialności, poświęcenia i oddania.

 

image_printDrukuj
Tagged , , , , , , , .