Powiat Sokólski – Potęgą w Sportach Szkolnych

W sporcie jesteśmy II w Województwie Podlaskim!!! 1 października Szkolny Związek Sportowy w Białymstoku ogłosił wyniki w Klasyfikacji Powiatów Województwa Podlaskiego w Sporcie Dzieci i Młodzieży Szkolnej w roku szkolnym 2015/2016.

Powiat Sokólski z sumą punktów 10623,6 uplasował się na II miejscu otrzymując Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego. Łącznie z naszego powiatu w konkursie wzięto pod uwagę 18 szkół podstawowych, 13 gimnazjów oraz 6 szkół ponadgimnazjalnych.
Współzawodnictwo sportowe szkół podstawowych województwa podlaskiego prowadzone było w dwóch przekrojach: szkół dużych i szkół małych, w których uczy się poniżej 100 uczniów w klasach IV – VI. Rywalizacja szkół w obu przekrojach przebiegała w trzech kategoriach: głównej (łącznej) oraz dziewcząt i chłopców. W klasyfikacji współzawodnictwa ujęte zostały tylko te szkoły, których młodzież uczestniczyła w zawodach wojewódzkich – ponadpowiatowych (wielostopniowe półfinały i finały wojewódzkie ). Łącznie sklasyfikowanych został o 208 szkół; w tym 98 dużych i 110 małych .

W powiecie sokólskim tytułem najbardziej usportowionej szkoły podstawowej w roku szkolnym 2015/2016 możemy pogratulować szkole SP 1 Sokółka, która zajęła wysokie 7 miejsce z liczbą 735 punktów na 208 szkół.

„…To wspaniałe miejsce z którego bardzo się cieszymy. Nasza szkoła w Sokółce jest liderem w takich dziedzinach sportowych jak, biegi, łyżwiarstwo, piłka nożna chłopców i dziewcząt, lekkoatletyka, pływanie, czwórbój czy sporty indywidualne.  Zaangażowani w sport jest cała szkoła nauczyciele i uczniowie, to sukces nas wszystkich. W tym roku mamy nadzieję, że powitanie lodowisko na którym nasi łyżwiarze będą mogli trenować, natomiast w przyszłym roku ma również powstać bieżnia tartanowa dla naszych lekkoatletów. Treningi i pasja do sportu sprawiła, że jesteśmy potęga w sportach szkolnych…” mówił Stanisław Polewko – nauczyciel WF SP nr 1 w Sokółce.

W kategorii najbardziej usportowionego gimnazjum województwa podlaskiego  II miejsce zdobyło PG Suchowola uzyskując aż 876 punktów. Łącznie sklasyfikowane zostały 164 gimnazja.

Również w klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych Suchowola zdobyła imponujący wynik zajmując 6 miejsce z liczba punktów 764.

„… Jak co roku jesteśmy w czołówce z czego jesteśmy bardzo dumni. Tak wysokie miejsce jest wynikiem ciężkiej pracy naszej młodzieży, nauczycieli i trenerów. Ten sukces głównie zawdzięczamy „Królowej Sportu” czyli lekkoatletyce. Świadczy to o wszechstronności naszych sportowców. Nasz powiat jest bardzo wysoko w rankingu jeżeli chodzi o wyniki sportowe. To powód do dumy i do promowania sportu wśród społeczeństwa…” dodał Dyrektor ZS w Suchowoli Jerzy Sienkiewicz

W końcowej klasyfikacji gmin wiejskich w sporcie szkolnym za rok 2015/2016 Janów zajął 6 miejsce z liczba 949 punktów.

„…Ten wynik to zasługa nas wszystkich. Ciężka praca, zaangażowanie trenerów i uczniów pozwoliła nam uzyskać wysokie miejsce w Województwie Podlaskim. Mamy nadzieję, że z roku na rok będziemy coraz lepsi…” skomentował Dyrektor ZS CKR Bogusław Zarzecki.

Szczegółowe wynik w poszczególnych kategoriach dostępne poniżej:http://www.pwszs.bialystok.pl/

image_printDrukuj
Tagged , , , , .