Oficjalne otwarcie Placówki Opiekuńczo – Terapeutycznej w Ignatkach

Regionalna Placówka Opiekuńczo – Terapeutyczna w Ignatkach pracuje już od dłuższego czasu, ale dzisiaj została oficjalnie otwarta. Na uroczystości pojawili się goście z naszego powiatu: Dyrektor PCPR w Sokółce Wojciech Obiała, oraz starszy specjalista pracy socjalnej Marietta Daszuta.

„Cieszę się, że doczekaliśmy się otwarcia tego typu placówki w naszym regionie. W kraju jest ich siedem…” – mówił Dyrektor PCPR Wojciech Obiała.

Po poświeceniu i oficjalnym otwarciu można było zwiedzić i obejrzeć budynek. Na zaproszonych gości czekało jeszcze na sali konferencyjnej w hotelu „Sosnowe Zacisze” seminarium pn. „Praca z dzieckiem i rodziną na rzecz jego powrotu do środowiska”. W placówce na razie przebywa dwójka dzieci z Powiatu Sokólskiego. W Ignatkach swoje miejsce mogą znaleźć dzieci chore, które zostały opuszczone w szpitalu, z rodzin w których nie ma warunków do rozwoju, rehabilitacji. Ośrodek za cel stawia sobie, by podopieczny po pobycie w nim mógł wrócić do domu rodzinnego.

„To historyczny moment w życiu naszego województwa. Tego typu placówka jest bardzo potrzebna” – podkreślał Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński.

Piotr Białomyzy
Wydział Rozwoju i Promocji

 

image_printDrukuj
Tagged , , , , , , , , , .