„Akcja- Edukacja dla Dużych i Małych”

Kolejne spotkanie z projektu „Akcja- Edukacja dla Dużych i Małych” miało miejsce w sobotni poranek w Muzeum Ziemi Sokólskiej, podczas którego terapeuta uzmysłowił rodzicom jak ważna jest ich rola  w zdrowym i odpowiedzialnym wychowywaniu dzieci. Wyposażono zebranych w niezbędną wiedzę dotyczącą wczesnego rozpoznawania uzależnień od substancji psychoaktywnych. Omówione zostały również techniki relaksacyjne. Prowadząca Zumbę – Anna Kuklicz zaprezentowała sposoby wyładowania stresu na drodze odpowiednich ćwiczeń.

W czasie gdy mamy brały udział w wykładzie, dzieci były pod opieką animatorki ze Smykolandii.
„Dziś odbyło się kolejne spotkanie z naszego projektu. Spotkanie prowadziła Pani Agnieszka Puszko – Terapeuta od uzależnień, następnie miał miejsce pokaz Zumby prowadzony przez Panią Annę Kulicz. Tego typu spotkania są bardzo potrzebne(…) Jeśli rodzice nie mają z kim zostawić dziecka a mają chęć uczestniczyć w warsztatach – to mają możliwość przyjścia razem z dzieckiem, podczas spotkania najmłodsi mają zapewnioną opiekę…” – powiedziała Ewelina Bandzińska – Prezes Stowarzyszenia „Q Pomocy”

„Jestem Specjalistą Psychoterapii Uzależnień, pracuję od ponad 5 lat w Ośrodku Leczenia Uzależnień Dzieci i Młodzieży w Czarnej Białostockiej i docelowo pracuję z młodzieżą. Te zajęcia to jest kawałek bagażu wiedzy dla rodziców, które pozwolą dostrzec pewne rzeczy… może nie wszystko, ale część na pewno tak,  więc to co rodzice wzięli to też jest ich. Ja osobiście starałam się przekazać podstawowe rzeczy, na które należy zwracać uwagę, żeby ewentualnie dostrzec, że coś się w kwestii uzależnienia dzieje. Aktywność rodziców na zajęciach zależna jest od tego jaka jest grupa wiekowa dzieci, więc na pewno większa aktywność wzbudziła się u rodziców którzy mają starsze dzieci, które są nastolatkami…” – skomentowała Pani Agnieszka Puszko – Terapeuta od uzależnień.

O opinię na temat warsztatów zapytaliśmy jedną z przybyłych mam:

„Jestem pierwszy raz na tego typu warsztatach. Żałuję, że wcześniej nie brałam udziału w spotkaniach. Jestem bardzo zadowolona, ponieważ można wynieść stąd wiele wychowawczych ciekawostek…”

Projekt został sfinansowany ze środków Urzędu Miejskiego w Sokółce (realizacja zadania publicznego z zakresu profilaktyki przeciwdziałania problemów alkoholowych oraz z zakresu przeciwdziałania narkomanii 2016 r.).

Paulina Kondrat
Wydział Rozwoju i Promocji

 

image_printDrukuj
Tagged , , , , , , , , , , , .