To już 15 lat z „Dębiną”!

Dziękuje za te piętnaście wspólnych lat – mówił Maciek Sulik, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Dąbrowie Białostockiej.

Trudno uwierzyć, że zespół „Dębina” jest już z nami 15 lat! Wczoraj, w kinie „Lotos” w Dąbrowie Białostockiej świętowano piętnastolecie zespołu folklorystycznego oraz Dzień Seniora. Dzień uczczono piosenkami ludowymi – zabawnymi, smutnymi, oraz zmuszającymi do refleksji. Repertuar zespołu bardzo się podobał zaproszonym gościom.

Wasza praca jest bardzo wartościowa, trudno jej nie docenić. Za to wszystko serdecznie państwu dziękujemy – mówił wicestarosta Jerzy Białomyzy.

Były kwiaty i życzenia. W imieniu starosty sokólskiego Piotra Rećko, wicestarosta Jerzy Białomyzy oraz członek zarządu Alicja Rysiejko wręczyli Barbarze Tarasewicz – dyrygentowi zespołu grawerton.

Za tym sukcesem stoi ciężka praca – wiele godzin treningów, prób… Gratuluję  pasji i wytrwałości. Miło widzieć, jak uświetniacie te wszystkie uroczystości – wyraziła swoje uznanie Alicja Rysiejko, członek zarządu.

„Dębina” z pewnością zasługuje na uznanie – już od wielu lat towarzyszy i umila czas miłośnikom muzyki ludowej. Oby kariera zespołu trwała jak najdłużej!

Piotr Białomyzy
Wydział Rozwoju i Promocji

image_printDrukuj
Tagged , , , , , , , , , , .