Zakończenie 2 turnieju XXII Edycji Białostockiej Ligi Szkolnej

W minioną sobotę (08.10.2016r) odbył się drugi turniej XXII edycji Białostockiej Ligi Szkolnej w szachach dzieci do lat 7. Rozgrywki odbywały się w Zespole Szkół Integracyjnych Nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Białymstoku. Patronat honorowy nad turniejem pełnił Pan Tadeusz Truskolaski – Prezydent Białegostoku oraz Pan Jarosław Zieliński – Poseł RP, Wiceminister SW i A. W turnieju wzięło udział 69 młodych szachistów z szkół i przedszkoli województwa podlaskiego.

Turniej rozgrywano na dystansie 7 rund z tempem gry 10 minut na całą partię plus 5 sekund na każdy ruch od początku partii. W drugim turnieju brali udział młodzi szachiści z Akademii Sportów Umysłowych Sokółka.

Uzyskane wyniki potwierdzają postęp w wyszkoleniu szachowym młodych szachistów:

1. Schiro Benito SP1 Sokółka – 6 pkt; miejsce 4
2. Pac Cyryl SP 1 Sokółka – 5 pkt; miejsce 10
3. Supeł Sebastian SP Janów – 5 pkt;
miejsce 12 Bardzo dobry wynik uzyskał Schiro Benito 6 zwycięstw, w tym zwycięstwo z szachistą sklasyfikowanym na I miejscu Krzysztofem Wojtacha Białystok.

O czwartym miejscu Benita zadecydowała jedyna partia przegrana z zawodniczką niżej sklasyfikowaną. Na wyróżnienie zasługuje Sebastian Supeł 6 latek z SP Janów który w tym turnieju uzyskał 5 zwycięstw z siedmiu pojedynków. Jest to jego pierwszy tak znaczący sukces. Należy mieć nadzieję że wyniki uzyskane przez młodziutkich szachistów zmobilizują ich do jeszcze intensywniejszej pracy szkoleniowej.

Gratuluję szachistom i ich rodzicom, to dzięki rodzicom mogą brać udział w turniejach i rozwijać swój talent.

Informacja: Akademia Sportów Umysłowych Sokółka

image_printDrukuj
Tagged , , , , , , , .