Spotkanie z Posłem Dariuszem Piontkowskim

„Polska w okresie zmiany” – pod takim hasłem odbyło się wczoraj spotkanie w Kawiarni „Lira” z Posłem na Sejm RP Dariuszem Piontkowskim.

Wśród obecnych nie mogło zabraknąć m.in. Starosty Sokólskiego Piotra Rećko, Przewodniczącego Rady Miejskiej Daniela Supronika, Radnego Sejmiku Wojewódzkiego Krzysztofa Krasińskiego, nauczycieli, radnych, działaczy społecznych i oczywiście mieszkańców naszego miasta.

Na początku spotkania Pan Poseł podsumował bilans koalicji PO-PSL, a następnie przeszedł do omawiania realizacji obietnic wyborczych Prawa i Sprawiedliwości, przedstawiając kwestie zmian i postępów w dziedzinach: polityki społecznej, gospodarki i finansów, bezpieczeństwa, służby zdrowia, edukacji, rolnictwa, migracji, historii oraz polityki zagranicznej. Przedstawił również najważniejsze projekty PiS-u przeznaczone do realizacji na kolejne miesiące.

Następnie, każdy z obecnych na spotkaniu mógł zadać Panu Posłowi nurtujące go pytania. Sokółczanie pytali Pana Posła przede wszystkim o sprawy bieżące dotyczące reform w edukacji oraz polityki społecznej. Trafiły się również zapytania związane z refundacją leków dla seniorów oraz obniżeniem emerytur dla byłych funkcjonariuszy bezpieki.

Wśród osób oczekujących na odpowiedzi był również Starosta Sokólski Piotr Rećko, który zapytał w trosce o mieszkańców o drogę S19, „szlak jedwabny” a także subwencję szkolnictwa ponadgimnazjalnego. Starosta zwrócił się również bezpośrednio do Pana Posła z podziękowaniem i wyrazami uznania:

„W imieniu mieszkańców Powiatu Sokólskiego pragnę podziękować Panu za możliwość udzielenia odpowiedzi na te wszystkie nurtujące nas pytania. To rzadkość, że polityk partii rządzącej tak chętnie przyjeżdża na spotkanie z wyborcami – za co podwójnie dziękuję Panu bardzo serdeczne i życzę wszystkiego co najlepsze”.

 

E.Supranowicz

image_printDrukuj
Tagged .