Dzień Nauczyciela czyli Miss i Mister Szkoły w ZSZ w Sokółce

Historia Dnia Nauczyciela w Polsce ma swoje początki od 1957 r. Podczas Światowej Konferencji Nauczycielskiej w Warszawie ustalono, że 20 listopada będzie Międzynarodowym Dniem Karty Nauczyciela i świętem nauczycieli. Natomiast w 1972 roku święto nauczycieli połączono z rocznicą powołania Komisji Edukacji Narodowej, (dokładnie 14 października 1773 r.).

W tym roku nauczyciele (oraz pracownicy oświaty) z powiatu sokólskiego świętowali w czwartek 13 października. Jest to również dzień wolny od zajęć lekcyjnych. Uczniowie nie mają normalnych lekcji, odbywają się za to różnego rodzaju apele, imprezy integracyjne, wyjścia poza teren szkoły.

W Zespole Szkół Zawodowych w Sokółce uczniowie swoim pedagogom przygotowali krótkie skecze przedstawiające „dzień z życia nauczyciela”. Przedstawienie jak zawsze było zorganizowane na najwyższym poziomie, z humorem, żartem i zabawnymi scenkami.

Z okazji tak ważnego święta Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce Grzegorz Zalewski złożył wszystkim najserdeczniejsze życzenia.

„Dzisiaj w naszej szkole odbyła się Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Jest to święto nie tylko nauczycieli ale także pracowników oraz wszystkich uczniów, którzy uczęszczają do tej szkoły. Z tej okazji chciałbym złożyć najserdeczniejsze życzenia, pomyślności i wszystkiego dobrego wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły jak również przedstawicielom organu prowadzącego, który zajmuje się szkolnictwem.”

Obchody Dnia Nauczyciela mają również bardziej oficjalny charakter Jest to okazja do nagradzania wyróżniających się nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. W ZSZ w Sokółce Dyrektor Grzegorz Zalewski wręczył wyróżnienia Pani Garkowskiej Izabeli, Pani Gryglewicz Krystynie, Pani Sobolewskiej Marii, Pani Zabłockiej Elwirze oraz Panu Mirosławowi Wojciechowi Osial.

Jak tradycja nakazuje uczniowie w „Dzień Nauczyciela” wręczają symboliczne podarunki. W tym roku w ZSZ w Sokółce nie było kwitów i bombonierek. Uczniowie postanowili wybrać Miss i Mistera Szkoły. Wszyscy nauczyciele w zależności od prowadzonego przedmiotu zostali ukoronowani i otrzymali pamiątkowe certyfikaty „za swoją przebojowość”.

W uroczystości w imieniu Starosty Sokólskiego Piotra Rećko uczestniczył również Członek Zarządu Powiatu Sokólskiego Krzysztof Szczebiot, który złożył życzenia i podziękowania całemu gronu pedagogicznemu za trud i zaangażowanie w włożoną w pracę.

„Z okazji tak doniosłego święta trudno znaleźć słowa, które byłyby odpowiednie, aby podziękować Wam Drodzy Nauczyciele, Pedagodzy, Pracownicy Oświaty za wasz trud i serce okazywane młodym, za zaangażowanie w pracy i działanie na rzecz rozwoju szkół w naszym powiecie”

Dzień Edukacji Narodowej to święto pracowników oświaty, ale czym byłaby oświata bez naszej młodzieży 😉

Dobrze wiedzieć 🙂
Światowy Dzień Nauczyciela obchodzony jest w ponad 100 krajach świata, ale w niektórych państwach obchodzony jest także narodowy Dzień Nauczyciela. Na przykład w Albanii Dzień Nauczyciela świętuje się 7 marca, w Wietnamie – 20 listopada, w Czechach – 28 marca, w Australii – w ostatni piątek października, a w Brazylii – 15 października.

Wydział Rozwoju i Promocji
W. Żołądkowska
www.sokolka-powiat.pl

 

 

image_printDrukuj
Tagged , , , , , , .