Światowy Dzień Seniora w Białymstoku

Dzisiaj w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku obchodzono specjalny dzień – Światowy Dzień Seniora. Osoby starsze – dziadkowie, babcie – zawsze służą nam radą i pomocą. Ich doświadczenie życiowe jest dla nas niezwykle cenne. W obchodach ważnego święta uczestniczył między Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel, Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, Wicewojewoda Podlaski Jan Zabielski oraz ci, którzy wspierali Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

To dobra okazja by się spotkać, podziękować osobom i instytucjom które w naszym województwie działają na rzecz emerytów. […] Życzę wam, żebyście żyli w dostatku, zdrowiu, cieszyli się życzliwością swoich najbliższych, sąsiadów, swoich lokalnych społeczności.

Mówił Wojewoda Bohdan Paszkowski, który wraz z Przewodniczącym Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Białymstoku Janem Kalinowskim wręczył podziękowania osobom szczególnie zaangażowanym i oddanym na rzecz pracy dla społeczności seniorów. Nasz powiat został bardzo doceniony. Cztery osoby otrzymały odznaki honorowe z dyplomem (Nie zapomnijmy jednak o sobocie, gdzie w Sokółce zostało odznaczonych dwanaście osób).

Z waszego doświadczenia wszyscy powinni czerpać […] Życzę wam dużo zdrowia, energii i wiele lat życia. – mówił Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński.

Elżbieta Ostrowska Przewodnicząca Zarządu Głównego Polskiego Związku Emerytów Inwalidów i Rencistów w Warszawie zwróciła szczególną uwagę jaką pełnią seniorzy w naszej społeczności:

My jesteśmy strażnikami pamięci. My jesteśmy świadkami i uczestnikami często niełatwej historii naszego kraju. Jesteśmy ostoją tradycji.

Uroczystość została uświetniona przez zespół folklorystyczny „Podlaskie Korale” i kabaret seniorów „Szpilka” – klasyczne, pełne wdzięku występy z pewnością przypadły publiczności do gustu. Występy udowadniły także, że życie dojrzałych ludzi nie musi być nudne.

Henryk Cudnik, przewodniczący Związku Emerytów Rencistów w Sokółce tak zachęcał seniorów do aktywności:

Forma naszej działalności zmierza do pomocy w zagospodarowaniu wolnego czasu […]stąd też zapraszamy wszystkich seniorów żeby kontaktowali się z nami.

Piotr Białomyzy
Wydział Rozwoju i Promocji

image_printDrukuj
Tagged , , , , , , , , , , , , , , .