XX Bliskie Spotkania z Poezją Śpiewaną ,, Kuźnia 2016″

ZAPRASZAMY!!!
6 listopada 2016 roku o godz. 12.00 Kuźnica otworzy kuźnię talentów, po raz XX organizując Bliskie Spotkania z Poezją Śpiewaną.  Wykonawcy będą prezentowali swoją twórczość z gatunku poezji śpiewanej, rywalizując o Złote, Srebrne i Brązowe Podkowy – główne trofea przeglądu wykonane przez kowala artystycznego. Przewidziane są również Złote, Srebrne i Brązowe Hacele dla wyróżnionych przez jury wykonawców.

Bliskie Spotkania z Poezją Śpiewaną ,, Kuźnia” są przeglądem o zasięgu regionalnym . Na mapie kulturalnej województwa podlaskiego pojawiły się w 1997 r. Inicjatorem ,, Kuźni”” są pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kuźnicy. Z chęci konfrontacji powstałego z ich inicjatywy zespołu Heksametr z innymi zespołami śpiewającymi poezję postanowili oni powołać do istnienia przegląd tego gatunku sztuki.

Kuźnia to zespoły, soliści, jurorzy, organizatorzy, sponsorzy i wszyscy inni pod wspólnym mieniem – Przyjaciele Kuźni. W trakcie XIX dotychczasowych spotkań przez kuźnicką scenę przewinęło się 421 tzw. podmiotów wykonawczych ( soliści i zespoły) na łączną liczbę ok.1300 wykonawców. Oceniło ich do tej pory łącznie 14 jurorów.

Organizatorzy uważają, że dotychczasowa historia ich spotkań z poezją śpiewaną to prawdziwa Kuźnia Talentów. Tutaj pojawiają się co roku nowe osobowości artystyczne z ciekawymi, ambitnymi utworami, aranżacjami i wykonaniami. Udowadniają oni, że poezja śpiewana to  piękne teksty i muzyka tworzące razem dobre, polskie piosenki. Inicjatorów cieszy również ta rzymska dwudziestka przy nazwie Bliskie Spotkania z Poezją Śpiewaną .

Organizatorzy serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w przeglądzie – część konkursowa odbędzie się w Kuźnicy – oraz w Koncercie Laureatów i w Recitalu ,, Byle nie o miłości” w Sokółce, gdzie wystąpią aktorzy Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki: Agnieszka Możejko-Szekowska i Piotr Szekowski przy fortepianie Ula Kisiel. W repertuarze pojawią się  wybrane utwory z kanonu polskiej piosenki, do tekstów Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty, Wojciecha Młynarskiego, Jeremiego Przybory – od XX-lecia międzywojennego do lat współczesnych.

Program:

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kuźnicy

Dn. 6 listopada 2016 r. godz.12.00

Prezentacje konkursowe uczestników przeglądu

Kino ,,Sokół” w Sokółce

Dn. 6 listopada 2016 r.  godz.17.00

Ogłoszenie  werdyktu jury XX Bliskich Spotkań z Poezją Śpiewaną ,, Kuźnia 2016”

Koncert   Laureatów ,, Kuźni 2016” ,, Byle nie o miłości” recital A. Możejko – Szekowskiej, P. Szekowskiego i U. Kisiel

Więcej informacji pod nr.tel. (85) 722 40 32 ,512 232 866,

Organizator: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kuźnicy

Współorganizatorzy : Sokólski Ośrodek Kultury ,  Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Starosta Sokólski, Burmistrz Miasta Sokółka, Wójt Gminy Kuźnica

Załączniki do pobrania:

karta uczestnictwa
Komunikat

dddd dsc_0019 dsc_9593 dsc_9684 dsc_9814 dsc_9859 dsc_9910

 

 

 

 

image_printDrukuj
Tagged , , , , .