VII Festiwal Piosenki Oazowej

Gimnazjum nr I w Sokółce posiada bogatą historię związaną z Wielkim Polakiem. 2 września 2004 roku szkoła otrzymała imię Jana Pawła II i w tym dniu został poświęcony i nadany sztandar szkoły. 2010 roku goszczeni byli tutaj przedstawicieli 20 szkół ze sztandarami noszących imię Jana Pawła II. Wtedy to studenci i doktoranci z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego przeprowadzili zajęcia z młodzieżą Od 3 lat, w gimnazjum organizowany jest konkurs poezji o Wielkim Polaku –

Konkurs miał być gminny, ale zmienił się w ogólnopolski – wiersze napływają z całego kraju – zdradziła nam dyrektor szkoły.

Robimy to po to, by pamięć by pamięć o świętym Janie Pawle II żyła w nas […] a jego nauczanie było drogowskazem w codzienności – mówiła Bożena Łazarewicz, dyrektor szkoły przedstawiając wszystkim wspaniałe inicjatywy w których uczestniczą uczniowie.

Dzisiaj odbył się VII Festiwal Piosenki Oazowej, ku czci patrona szkoły. Na scenie gościli uczniowie z Zespołu Szkół Integracyjnych w Sokółce oraz Wspólnota Ruch Światło Życie przy parafii św. Antoniego w Sokółce. Oczywiście, gospodarze uroczystości również mieli okazję się zaprezentować. Łącznie 74 osoby ukazały swoją artystyczną stronę.

 W festiwalu uczestniczył między innymi Członek Zarządu Krzysztof Szczebiot, Jakub Fic – dyrektor Wydziału Rozwoju i Promocji, ksiądz dziekan Stanisław Gniedziejko i ksiądz prałat Józef Ołdziejewski.

Najlepiej dzisiejszy festiwal podsumowują słowa księdza Stanisława Gniedziejko:

Dzisiejsze święto patrona jest radosnym świętem.

Trudno się z tym nie zgodzić po słuchaniu tak uzdolnionej młodzieży!

Piotr Białomyzy
Wydział Rozwoju i Promocji

image_printDrukuj
Tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .