„Pamiętajcie, że policja musi być dla was opieką” – wizyta wiceministra w KPP w Sokółce

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce gościli wczoraj Pana Jarosława Zielińskiego – wiceministra w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.
W spotkaniu udział wzięli Starosta Sokólski Piotr Rećko, Generał Daniel Kołnierowicz jak i uczniowie szkół w Sokółce.

Komendant Wojewódzkiej Policji w Białymstoku nadinsp. Daniel Kołnierowicz wraz z mundurowymi przedstawili Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz omówili zasady bezpiecznego zachowania na drogach jak i w środowisku w którym przebywają na co dzień.

Uczniowie na zakończenie spotkania otrzymali odblaski. Celem tej akcji jest podniesienie bezpieczeństwa pieszych.

„Pamiętajcie, że policja musi być dla was opieką(…) Dzięki odblaskom piesi są bardziej widoczni na drogach. Jest to pewien sposób bezpieczeństwa. Trzeba ten społeczny „nawyk”, tą potrzebę noszenia odblasków wypracować. To dotyczy nie tylko dzieci i młodzieży, ale również osób dorosłych(…) W związku z nadchodzącymi świętami apeluję o to, aby przestrzegać zasad ruchu drogowego, znaków drogowych, stosować się do zaleceń policji…” – Apelował Jarosław Zieliński

„Jeśli chodzi o nadchodzące święta – Apeluję o wyrozumiałość, o zwracanie uwagi na znaki drogowe, zwłaszcza na oznakowanie przy cmentarzach. Policjanci, są nastawieni na pomoc, na informacje, nie na karanie…” – powiedział Daniel Kołnierowicz.

„W spotkaniu brali udział także uczniowie klas mundurowych, dowiedziałem się o bardzo cennej inicjatywie policji jak  i szkół, że w wielu miejscach w Polsce, klasy mundurowe będą włączone do współpracy z Policją w ramach zapewniania bezpieczeństwa na czas Święta Zmarłych. Młodzież będzie uczestniczyła wraz z policją w pracach pomocniczych, zabezpieczających związanych z organizacją ruchu, udzielania informacji. Jest to świetna praktyka dla uczniów…” – dodał na zakończenie Jarosław Zieliński.

Wydział Rozwoju i Promocji

image_printDrukuj