Omega z workiem medali na zawodach w Sokółce

W miniony piątek zawodnicy UKS OMEGA Sokółka wzięli udział w XIII Międzynarodowych Zawodach Pływackich pod Patronatem Burmistrza Sokółki.

W zawodach startowało 170 zawodników z 7 klubów sportowych z województwa podlaskiego oraz klub z Białorusi.

Pływacy z UKS OMEGA Sokółka zdobyli na tej imprezie 29 medali, w tym 14 złotych.

W roczniku 2006 wspaniale spisały się nasze najmłodsze zawodniczki. Iga Kuklicz zdobyła dwa złote medale na dystansach 50m i 100m stylem zmiennym. Taki sam dorobek medalowy uzyskała Oliwia Radel, zwyciężając na dystansach 50m stylem motylkowym oraz 50m stylem klasycznym. Z dobrej strony pokazali się chłopcy z tego rocznika. Michał Miszkin zwyciężył rywalizację na dystansie 50m stylem klasycznym i był trzeci w wyścigu na 50m stylem dowolnym. Jego kolega Bartosz Grzyb zdobył brąz na 50 m stylem grzbietowym. W wyścigu sztafet mieszanych 4 x 50m stylem dowolnym w zawodnicy Omegi w składzie: I. Kuklicz, O. Radel, M. Miszkin, B. Grzyb, nie mieli sobie równych zajmując pierwsze miejsce.

W roczniku 2005 najlepiej wypadła Justyna Łopatecka i Daniel Mrozowicz. Justyna zwyciężyła rywalizację na dystansie 50m stylem grzbietowym, była też druga na 100m stylem zmiennym. Daniel Mrozowicz dwukrotnie stawał na drugim stopniu podium w wyścigach na 50m stylem klasycznym oraz 50m stylem dowolnym. Z bardzo dobrej strony pokazały się też Zosia Sawicka i Oliwia Steć. Zosia dwukrotnie sięgnęła po brąz na dystansach 50m stylem klasycznym i 100m stylem zmiennym. Oliwka zdobyła srebro na dystansie 50m stylem klasycznym.

Zawodnicy z rocznika 2005 w składzie O. Steć, Z. Sawicka, D. Mrozowicz, P. Czaban, uzyskali drugie miejsce w sztafecie 4 x 50m stylem dowolnym.

W roczniku 2004 o pechu może mówić Zuzanna Rogowicz, która była dwukrotnie czwarta na dystansach 50m stylem dowolnym i 50m stylem grzbietowym.

W roczniku 2003 doskonale zaprezentowali się Agnieszka Ancypo i Eryk Michałowski. Agnieszka w świetnym stylu zdobyła złoty medal na dystansie 100m stylem zmiennym i srebrny na 50m stylem klasycznym. W wyścigu na 50m stylem klasycznym Agnieszka ustanowiła nowy rekord województwa podlaskiego w kategorii młodzik 13 lat /wcześniejszy był z 2005 roku/. Znakomite zawody rozegrał Eryk Michałowski. Eryk zdobył złoty krążek na dystansie 100m stylem klasycznym  i  brązowy na 100m stylem zmiennym. Bardzo dobre starty w tym roczniku zaliczyła  Julia Sołoniewicz, zwyciężając w wyścigu na 50m stylem dowolnym oraz uzyskując drugi rezultat na 50m stylem motylkowym.

W roczniku 2002 wysoką formę potwierdziła Gabriela Czarnowicz,  zdobywając złoty  medal na dystansie 50m stylem motylkowym  i brąz na 50m  stylem klasycznym. Dominację w stylu klasycznym potwierdziła Gabriela Poczobutt Odlanicka, która dwukrotnie zwyciężała na dystansach 50m i 100m w tym stylu. Od koleżanek nie odbiegał Konrad Rećko, który zdobył srebro na 50m stylem motylkowym i brąz na 100m stylem grzbietowym.

W roczniku 2003-2002 sztafeta mieszana w składzie A. Ancypo. G. Czarnowicz , E. Michałowski i K. Gudalewski, nie dała żadnych szans rywalom i zwyciężyła z dużą przewagą.

Bardzo dobre rezultaty i nowe rekordy życiowe odnotowali pozostali zawodnicy UKS Omega: Maja Garkowska, Szymon Kochanowski, Kacper Gudalewski, Szymon Karpowicz, Maja Bakun, Dawid Kretowicz, Giedzicz Jakub, Paweł Czaban, Skrouba Jakub.

Informacja: UKS OMEGA Sokółka

 

image_printDrukuj
Tagged , , , , .