Zapraszamy na wernisaż fotograficzny pt. „Jesień w obiektywie Tadeusza Doroszko”

 Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na wernisaż fotograficzny pt. „Jesień w obiektywie Tadeusza Doroszko”.

Rozpoczęcie wernisażu 9 listopada ( środa) o godz. 17.00 w czytelni biblioteki.

Tadeusz Doroszko – z zawodu i zamiłowania muzyk i kompozytor, założyciel zespołu EWA BAND.

Pasja fotografowania pojawiła się u niego kilka lat temu, natomiast od 2015 r wraz z kupnem lustrzanki stała się wręcz obsesją. Fotografuje dużo, głównie krajobrazy. Jego fotografie przedstawiają, między innymi, podlaskie wsie i miasteczka, a także mieszkających w nich ludzi.

W październiku 2016r. w Muzeum Archidiecezji Białostockiej odbyło się otwarcie wystawy fotograficznej  Tadeusza Doroszko pt. „Podróż sentymentalna”.

Listopadowa wystawa w bibliotece jest kolejną już wystawą promującą piękne podlaskie krajobrazy.

„Mieszkając w tak pięknym  i inspirującym miejscu  fotografia stała się dla mnie piękną podróżą do wnętrza samego  siebie oraz trudno wytłumaczalnym połączeniem marzeń z rzeczywistością. Staram się przekazać w swoich zdjęciach nie tylko to co widzę, ale również to co czuję. Niejednokrotnie podczas fotografowania popadam  w stan niesamowitej ekscytacji i  mam wrażenie jakbym był w zupełnie innym świecie. To  właśnie wtedy udaje mi się zrobić zdjęcia, z którymi jestem w pewien sposób mocno związany.

Nie zdawałem sobie sprawy, że fotografia może być tak pięknym dopełnieniem muzyki. Obrabiając zdjęcia często słucham muzyki i wydaje mi się, że jest ona czasami słyszalna na moich zdjęciach”.  – Tadeusz Doroszko

Informacja: Biblioteka Publiczna w Sokółce

14963151_1158146554265685_3880813240456812730_n

image_printDrukuj
Tagged , , , , .