Gra terenowa w ZSZ w Sokółce

„Wspólne przebywanie – wzmacnia zaufanie” – to kontynuacja projektu, realizowanego przez Powiat Sokólski i dofinansowanego przez Wojewodę Podlaskiego w ramach Rządowego programu na lata 2014-2016 „Bezpieczna i przyjazna szkoła”.

Listopadowy dzień młodzież Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce spędziła na świeżym powietrzu, podziwiając najbliższą okolicę, żwawo maszerując polnymi drogami, od czasu do czasu zatrzymując się, by popatrzeć na klacze i źrebaki biegające po łące.

Około godziny 9-tej uczniowie wyruszyli w terem na grę terenową w ramach projektu „Wspólne przebywanie wzmacnia zaufanie”. Poszczególne klasy pod opieką nauczycieli i wychowawców, zaopatrzone w mapę terenu, apteczki i coś do pisania, po wcześniejszym skonsumowaniu wafelków, zabrawszy ze sobą prowiant w postaci czekoladek i wody, udały się  na grę. Każda  z klas stanowiła odrębną drużynę, która wychodziła co 10 minut na  dwie różne trasy. Po drodze musiała odnaleźć 4 punkty kontrolne i zaliczyć zlecone zadania. Było dużo śmiechu, kiedy należało rozszyfrować tekst oraz ułożyć ciekawą i zabawną reklamę zakładu, znajdującego się w okolicy, wykonać szkic terenu, kiedy ręce drętwiały z zimna, przeskoczyć całą drużyną przez skakankę, kiedy zabłocone buty ciążyły niemiłosiernie, a równowagi brakowało, wreszcie zatamować krwotok i ułożyć poszkodowanego w  pozycji bezpiecznej, kiedy mokry koc przyklejał się do twarzy, a ziemia była zimna. Ale nic to! Wszystko się udało. Nikt się nie mazał i nie narzekał. Wiedział, że na mecie czeka już rozpalone ognisko i fura kiełbasek, ketchup i musztarda, do tego woda, nie, nie zwykła, ale smakowa, a nawet soki owocowe.

Zmotywowani uczniowie i nauczyciele powrócili zatem cali i zdrowi na miejsce zbiórki. Okazało się, że byli najlepsi, którzy pokonali własne słabości, nie ulegli presji listopadowej pogody (nie narzekamy, akurat nie padało) i osiągnęli największą liczbę punktów. Wśród nich były klasy:
IV TM-najlepsi, II TFI- bardzo dobrzy i IV TFI- dobrzy.

Nikt jednak im nie zazdrościł. Wszyscy cieszyli się z sukcesu. Pałaszując upieczone na ogniu kiełbaski, śmiali się i gratulowali, szczęśliwi, że mogą razem się bawić, bo przecież „wspólne przebywanie wzmacnia zaufanie”. I niech tak zostanie.

Oficjalne podsumowanie projektu i wręczenie nagród, pucharów i dyplomów nastąpi we środę  9 listopada, kiedy to wszystkie klasy będą miały zajęcia w szkole.

Informacja: ZSZ w Sokółce

image_printDrukuj
Tagged , , , , .