Wizyta w Polskim Radiu Białystok

W dniu 8 listopada 2016 roku, ekipa projektu „SoKółka – nawijamy” realizowanego w Zespole Szkół Rolniczych w Sokółce, przez Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ziemi Sokólskiej, wyruszyła do Polskiego Radia Białystok, aby zdobyć wiedzę dotyczącą prowadzenia profesjonalnego radia.

Na miejscu przywitał nas pan Krzysztof Kurianiuk – kierownik redakcji programów kulturalnych, który opowiedział nam o historii białostockiego oddziału, w którym pracuje prawie od początku jego istnienia. Następnie oprowadził nas po budynku, mieliśmy okazję zobaczyć audycję na prowadzoną „na żywo” jak również porozmawiać z prowadzącym ją – panem Grzegorzem Pilat – który pracuje w redakcji aktualności. Kolejny przystanek to Studio Rembrandt, w którym odbywają się koncerty radiowe na żywo. Tam oczekiwani byliśmy przez panią Izę Serafin  – która jest dziennikarzem pracującym w redakcji aktualności. Pani Iza opowiedziała o pracy reporterskiej, podpowiedziała jak pisać reportaże na co zwrócić uwagę aby materiał być ciekawy i zainteresował słuchaczy, odpowiadała również na nasze pytania. Na koniec przeprowadziła wywiad z młodymi radiowcami, który będzie wyemitowany na antenie Polskiego Radia Białystok. Ostatnie spotkanie to rozmowa z panem Marcinem Kozłowskim – kierownikiem redakcji programów muzycznych i oprawy. To od niego dowiedzieliśmy się w jaki sposób dobierać muzykę, aby była ciekawa dla naszych słuchaczy. Byliśmy również w fonotece w której znajduje się 25 000 płyt kompaktowych, które niestety nie są już używane w radiu, ale robią imponujące wrażenie.

Z wizyty wynieśliśmy wiele wrażeń, a przede wszystkim wiedzy, która przyda się nam w prowadzeniu „naszego” radia. Do słuchania którego zachęcamy w każdą środę w godz. 16.00 – 19.00 przez stronę internetową: sokolka-nawijamy.pl

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom Polskiego Radia Białystok z poświęcony nam czas i dzielenie się swoją wiedza i doświadczeniem.

Zespół Szkół Rolniczych w Sokółce

image_printDrukuj
Tagged , , , , , , , , , , , , , .