II seria walk półfinałowych – Wierzba pokonuje Rogera Hryniuka

Wierzba po raz kolejny udowadnia, że tytułu Mistrza Polski Seniorów tak łatwo nie da sobie odebrać. Przekonał się o tym zawodnik z KS Cristal Pruszynka Białystok Hryniuk Roger.

Dla takich walk warto było przyjechać z Wrocławia aż do Sokółki… Starcia Pawła Wierzbickiego z Rogerem Hryniukiem mają swoją długą historię. Na nich nigdy nie można się nudzić, ale dziś obaj przeszli samych siebie.

Wczesne lata dziewięćdziesiąte… Jak nie przyszło się godzinę przed meczem, o bilecie na mecz Gwardii Wrocław można było zapomnieć. A na meczu pełna hala, szalony doping i emocje, o jakich na galach zawodowych nie ma mowy… I tak samo było dzisiaj. Komplet publiczności, w większości dopingującej miejscowego zawodnika. Ale Roger też miał swoich zwolenników. Kibicowali mu między innymi Krzysiek Zimnoch, Kamil Szeremeta, Piotr Gudel, i jeszcze z kilkadziesiąt innych osób. A między linami jak na trybunach – rozgorzała szalona batalia. I gdyby to był mecz ligowy, po prostu obowiązkiem sędziów byłoby wytypować tu remis. Jako iż był to półfinał 87. Mistrzostw Polski Seniorów, trzeba było wskazać zwycięzcę. Gdy zabrzmiał ostatni gong sędziowie popatrzyli na siebie i wymownie pokręcili głowami. Ostatecznie każdy z nich przyznał wygraną Wierzbickiemu. Pewnie dlatego, że boksował u siebie. Gdyby walka toczyła się w Białymstoku, raczej na pewno byłoby na odwrót. Nie ma jednak mowy o żadnym przekręcie. Żaden z nich nie zasłużył na porażkę. Wygrał ten, który przyciąga całą halę i jutro znów ją zapełni. To była najlepsza reklama boksu olimpijskiego… Poniżej komplet wyników drugiej serii półfinałowej.

Kategoria 52kg
Karol Kirpsza (UKS Boxing Sokółka) vs Kacper Harkawy (BKS Skorpion Szczecin) PKT 0:5 [dwa liczenia w trzeciej rundzie] Sebastian Węgłowski (BTS 1926 Broń Radom) vs Maciej Jóźwik (BKS Skorpion Szczecin) PKT 0:5

Kategoria 60kg
Karol Łapawa (Sporty Walki Gostyń) vs Jakub Kras (PTB Tiger Tarnów) PKT 5:0
Kordian Wyciszkiewicz (6 Kleofas Katowice) vs Mateusz Ptasiński (BKB Magic Boxing Brzesko) PKT 0:5

Kategoria 69kg
Damian Kiwior (PTB Tiger Tarnów) vs Kamil Holka (BKS Orkan Gorzów Wielkopolski) PKT 4:1
Mateusz Kostecki (WKS Desant Kraków) vs Rafał Perczyński (Akademia Walki Warszawa) PKT 2:3

Kategoria 81kg
Arkadiusz Szwedowicz (BKS Skorpion Szczecin) vs Mateusz Goiński (Zagłębie Konin) PKT 4:1
Jakub Kasprzak (Boks Poznań Team) vs Mateusz Tryc (Fenix Fight Club Warszawa) PKT 0:5

Kategoria +91kg
Mateusz Figiel (BKS Hetman Białystok) vs Kamil Bodzioch (BKS Red Fighters Jalenia Góra) PKT 5:0
Paweł Wierzbicki (UKS Boxing Sokółka) vs Roger Hryniuk (KS Cristal Pruszynka Białystok) PKT 5:0

Tekst bokser.org

Link do filmów: http://www.bokser.org/_all_boxing_boxing-olympic_level3_PL.jsp

W. Żołądkowska
Wydział Rozwoju i Promocji
Starostwa Powiatowego w Sokółce

 

image_printDrukuj
Tagged , , , , .