Paweł Wierzbicki obronił tytuł Mistrza Polski Seniorów w Boksie

Przez cały tydzień 87. Mistrzostwa Polski Seniorów w Boksie przyniosły dla nas wiele wrażeń i niesamowitych emocji. Mieliśmy okazję podziwiać najlepszych pięściarzy boksu olimpijskiego z całej Polski. Wczorajsza Gala Finałowa zakończyła się zwycięstwem nie tylko dla naszego zawodnik z UKS Boxing Sokółka Pawła Wierzbickiego, który w pięknym stylu obronił tytuł mistrzowski z ubiegłego roku, ale również dla pozostałych dziewięciu pięściarzy, którzy przyjechali po własne złoto.

Kibice którzy wypełniali każde dostępne miejsce na hali sportowej z sercem dopingowali  finałową walkę Wierzby z zawodnikiem z Hetmana Białystok Mateuszem Figlem.

„ Chciałbym podziękować wszystkim za wspaniały doping, sponsorom w osobie Pana Starosty Sokólskiego Piotr Rećko, Pani Burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej, Firmie Metal Fach oraz innym i oczywiście mojemu trenerowi Tomaszowi Potapczykowi. Bez niego mnie by dzisiaj tutaj nie było” podziękował po walce Paweł Wierzbicki.

87. Mistrzostwa Polski przyciągnęły do Sokółki wiele gwiazd polskiego boksu. Można było zobaczyć Dariusza Snarskiego, Macieja Miszkina, Krzysztofa Zimnocha, Pawła Głażewskiego, Kamila Szeremetę oraz komentatora sportowego Janusza Pinderę.

W tegorocznym turnieju brązowe medale wywalczyli również zawodnicy z sokólski Klub UKS Boxing Sokółka Andrzej Sztuta z wadze 91 kg i Karol Kirpsza (52kg).

Starosta Sokólski Piotr Rećko podczas Uroczystej Gali Finałowej wręczył trenerowi Tomaszowi Potapczykowi grawer-ton z podziękowaniami za wkład i trud włożony w organizację 87. Mistrzostw Polski seniorów w Boksie, Sokółka 2016, oraz za promowanie sportu na terenie Powiatu Sokólskiego.

„Pana ciężka praca i zaangażowanie w wyszkolenie swoich podopiecznych pozwoliła uzyskać wysokie wyniki sportowe. Życzę zadowolenia z zawodników, satysfakcji z pracy z młodzieżą i wytrwałości na kolejne lata pracy trenerskiej.” dodał Starosta Sokólski Piotr Rećko.

„Przy organizacji turnieju rangi mistrzowskiej podstawą jest współpraca z władzami swojego miasta. Ja mam to szczęście, że relacje z Burmistrzem Sokółki jaki i ze Starostą Sokólskim układają się bardzo dobrze. Wszystkie założenia odnośnie organizacji udało mi się zrealizować  i z tego jestem zadowolony”. Dodał  Tomasz Potapczyk trener UKS Boxing Sokółka i organizator 87. Mistrzostw Polski Seniorów w Boksie.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów sportowych

Na tej stronie możecie zobaczyć wszystkie walki z Mistrzostw Polski: http://www.bokser.org/content/2016/11/19/204026/index.jsp

Wydział Rozwoju i Promocji
Starostwa Powiatowego w Sokółce
W. Żołądkowska

 

 

 

image_printDrukuj
Tagged , , , , , .