Mam to we krwi. Jestem dawcą szpiku. A Ty?

W ciągu pięciu dni w Zespole Szkół Zawodowych w Sokółce 25 osób zdecydowało się zostać potencjalnymi dawcami komórek macierzystych.

Co godzinę jedna osoba w Polsce dowiaduje się, że ma białaczkę. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionych dawców. Niestety wielu pacjentów wciąż nie znajduje swojego genetycznego bliźniaka. Zostając potencjalnym dawcą zasilamy grono osób, które mogą uratować komuś życie.

Dlatego bardzo dziękujemy naszym uczniom, którzy się zdecydowali i udowodnili, że dorosłość to nie tylko dowód osobisty i pewne przywileje, ale również świadome decydowanie o swoim życiu. Dziękujemy również osobom postronnym, które świadomie zdecydowały się odwiedzić mury naszej szkoły, poświęcić 10 minut i być może w przyszłości uratować komuś życie.

Szczególne podziękowania należą się również naszym wolontariuszom (Monika Nowik, Rafał Kozłowski, Omar Szczęsnowicz, Kacper Babynko, Mateusz Wiski), którzy do Dni Dawcy musieli się przygotować i fachowo wykonali swoje zadania. Na Was zawsze można liczyć.

Informacja: ZSZ w Sokółce

 

image_printDrukuj
Tagged , , , , , .