XXII Powiatowe Biegi Przełajowe im. Ks. Dariusza Sańko.

Na terenie szudziałowskich lasów po raz 22 odbyły się Powiatowe Biegi Przełajowe im. Ks. Dariusza Sańko pod patronatem Starosty Sokólskiego Piotra Rećko.

Organizatorami zawodów byli: Starosta Sokólski, Wójt Szudziałowa, Zespół Szkół w Szudziałowie.

Młodzież rywalizowała w kilku kategoriach wiekowych. Od szkół podstawowych do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Trasy dostosowane do wieku zawodników przebiegały przez malownicze tereny. Rywalizacja była bardzo zacięta. Widać było wolę walki.

Za kwotę dofinansowania przekazaną przez Zarząd Powiatu Sokólskiego i Wójta Gminy Szudziałowo zostały zakupione medale, puchary, nagrody dla uczniów biorących udział w zawodach. Dzięki dofinansowaniu możliwa była organizacja Biegów i zapewnienie uczestnikom posiłków regeneracyjnych. Do satysfakcjonującego przeprowadzenia wyścigów przyczynili się również: Nadleśnictwo Krynki i PUP w Sokółce. Gorącym posiłkiem, herbatką i smakołykami uraczyły uczestników zawodów: Zespół Szkół w Szudziałowie, PSS Jaskółka, Marwibog S.C. Piekarnia, Eko-Grill Sokółka oraz SOSW w Sokółce.

Nagrody wręczała Członek Zarządu Powiatu Sokólskiego Alicja Rysiejko oraz Kierownik Referatu Sportu i Kultury Fizycznej Agata Kiczuk.

 

Materiał: P. Krasnodębski

 

image_printDrukuj
Tagged , , , , , .