Reforma edukacji – spotkanie informacyjne w ZSR w Sokółce.

„Mamy do czynienia ze sprawą bardzo ważną, dlatego, że zmienia się ustrój szkolny. Sytuacja ta jest tak poważna ponieważ dotyczy wielu osób. Już nie mówiąc o wysokich, szacownych urzędach, z całym szacunkiem dla wszystkich państwa (…) Dotyczy uczniów, za którymi stoją całe rodziny. To jest duże i poważne zadanie, które stoi przed nami. Zadaniem opiekują się równolegle dwa ministerstwa: Minister Edukacji Narodowej, który przygotowuje stronę merytoryczną całej zmiany, organizacyjną oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, który wspiera Minister Edukacji Narodowej w zakresie organizacyjnym i finansowym (…) To bardzo cieszy, że tak poważnie i tak odpowiedzialnie podchodzimy do tej sprawy. Liczę także na taki odzew z państwa strony.“ Tymi słowami Pani Bożena Dzitkowska Wicekurator Oświaty w Białymstoku rozpoczęła prezentację, podczas informacyjnego spotkania pracowników samorządowych i dyrektorów szkół Powiatu Sokólskiego zorganizowanego w ramach kampanii informacyjnej MEN na temat reformy edukacyjnej „Dobra szkoła“ zorganizowanego przez Podlaskiego Kuratora Oświaty.
Obok Pani Wicekurator zagadnienia reformy oświaty szeroko wyjaśniali również: Pani Elżbieta Kamińska p.o. Dyrektora Wydziału Rozwoju Edukacji w KO oraz Franciszek Górski p.o. Dyrektora Wydziału Nadzoru Pedagogicznego w KO. W Spotkaniu, które odbyło się 7 grudnia 2016 r. w Zespole Szkół Rolniczych w Sokółce brali udział również: Pan Maciej Rynkiewicz – przedstawiciel Wojewody Podlaskiego i wizytatorzy.
Starostwo Powiatowe w Sokółce reprezentował Starosta Sokólski Piotr Rećko, Wicestarosta Jerzy Białomyzy, Członek Zarządu Powiatu Sokólskiego Krzysztof Szczebiot Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Anna Aniśkiewicz, Kierownik Wydziału Oświaty Anetta Zubrzycka oraz pracownicy Wydziału Spraw Społecznych. W spotkaniu wzięli udział burmistrzowie, wójtowie, dyrektorzy szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, przedszkoli, poradni psychologiczno – pedagogicznych i innych jednostek organizacyjnych z terenu powiatu sokólskiego.

Informacje dotyczące reformy edukacyjnej zostały zawarte na stronie internetowej www.reformaedukacji.men.gov.pl

Uwagi do projektów reformy edukacji można zgłaszać do 9 grudnia 2016 r. pod adresami:

www.podstawaprogramowa@men.gov.pl
www.ramoweplany@men.gov.pl

Patrycja A. Zalewska
Wydział Rozwoju i Promocji
Referat Promocji

Wydrukuj
Tagged , , , , , , .