VII Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc!!!

Nie ciężar lecz technika czyni z ciebie zawodnika 😉

Już po raz siódmy sokólscy „strąg meni” pokazali co to znaczy podnieść prawdziwy ciężar. Na auli w Zespole Szkół Rolniczych w Sokółce odbyły się wczoraj Mistrzostwa w wyciskaniu sztangi leżąc.
Zawodnicy którzy rywalizowali w VII Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc walczyli o Puchar, którego sponsorem była Pani Dorota Cilulko Dyrektor ZSR w Sokółce.

Wyciskanie sztangi leżąc na ławce poziomej (niepoprawnie nazywanej płaską) należy do ulubionych ćwiczeń siłowych górnej części ciała. To jedno z najpopularniejszych ćwiczeń złożonych oraz najbardziej powszechne ćwiczenie podczas treningu klatki piersiowej.

„To już VII Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W zawodach udział wzięli uczniowie z trzech sokólskich szkół a mianowicie z Zespołu Szkół Zawodowych, Zespołu Szkół w Sokółce oraz Zespół Szkół Rolniczych. W ubiegłym roku startowali również w Mistrzostwach uczniowie z Zespołu Szkół – Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie, w tym roku niestety nauczyciele nie znaleźli tam zawodników. Jeżeli chodzi o nasze trzy szkoły w Sokółce ten sport cieszy się dużym zainteresowaniem. Sporty siłowe są popularne w śród młodzieży. Uczestnicy przez cały rok przygotowują się do tych zawodów. Konkurencje wyciskania sztangi leżąc w tym roku były podzielone na cztery kategorie. Wyłoniliśmy w każdej z nich po trzech najlepszych zawodników oraz zrobiliśmy dodatkowo klasyfikację drużynową. Największy ciężar na tegorocznych Mistrzostwach podniósł Paweł Gawrysiak z ZSZ w Sokółce imponujące 160 kg. Ten sport jest dla pasjonatów i miłośników ciężarów i wyciskania. Odpowiedni wiek zawodnika jest tu bardzo ważny. Ten sport proponowałbym uczniom szkół średnich, nie niżej. W tegorocznych Mistrzostwach zwyciężył Zespół Szkół Zawodowych w Sokółce , drugie miejsce przypadło Zespołowi Szkół Rolniczych w Sokółce a na trzecim miejscu uplasował się Zespół Szkół w Sokółce.” Mówił Grzegorz Gudalewski pedagog Zespołu Szkół Rolniczych w Sokółce.

Wydział Rozwoju i Promocji
W. Żołądkowska

 

image_printDrukuj
Tagged , , , , .