Wspólne ubieranie świątecznej choinki w Starostwie Powiatowym

W ludowej tradycji bożonarodzeniowe drzewko iglaste uważane było za symbol życia, trwania, odradzania się i płodności. Natomiast dekoracje zawieszane na choince stanowiły swoisty talizman chroniący dom przed złymi duchami.

Piękna, zielona, pełna świecących ozdób choinka kojarzy się nam z radosną, świąteczną atmosferą. We wtorek, 13 grudnia 2016 r. grupa uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce uczestniczyła w uroczystym ubieraniu choinki w Starostwie Powiatowym w Sokółce. Dzieci specjalnie na tę okazję przygotowały własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe. Następnie wspólnie ze Starostą Sokólskim Piotrem Rećko udekorowały świąteczne drzewko. Ubieranie choinki to wielka radość, która wywołuje ogromny uśmiech na twarzach najmłodszych.

„Dziękuje Wam z całego serca, że przyszliście, by podtrzymać tradycję wspólnego ubierania tej pięknej choinki. Ważne jest celebrowanie takich małych rzeczy. Cieszę się, że jesteście tu już kolejny raz i czuję, że staje się to już taką naszą małą tradycją. Dziękuje wychowawcom, bo dzięki Wam są tutaj dzieci. Wszystkiego najlepszego i Wesołych Świąt!”.  Mówi Starosta Sokólski Piotr Rećko.

Przy okazji wspólnego ubierania choinki i słuchania kolęd wspólnie przeżywamy radość z nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

 

Wydział Rozwoju i Promocji
Referat Promocji
Izabela Ruducha

 

Wydrukuj
Tagged , , , , , , , , , .