Uroczysta Wigilia w siedzibie Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sokółce

Wspólny śpiew kolęd rozbrzmiewał 14 grudnia 2016 r. w siedzibie Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sokółce. Tego dnia wszyscy uczęszczający na wspólne zajęcia terapeutyczne, zebrali się by uroczyście zasiąść do wigilijnego stołu.

Ten świąteczny czas jest wyjątkowy dla nas wszystkich. W imieniu Starosty Sokólskiego Piotra Rećko jak i swoim życzę wszystkim wesołych, spokojnych i pogodnych świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nowym roku 2017 – mówi Członek Zarządu Powiatu Sokólskiego Alicja Rysiejko.

Na zaproszenie Kierownika działalności Pana Franciszka Bogdana w uroczystej wigilii uczestniczyli również: Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Wojciech Obiała, Ks.  Prałat Józef Kuczyński z Parafii pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa oraz Ks. Dziekan Stanisław Gniedziejko Proboszcz Parafii pw. Św. Antoniego.

Warsztat Terapii Zajęciowej w Sokółce działa przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Razem”. Od 2014 roku siedziba Warsztatu mieści się w Sokółce przy ul. Marsz. J. Piłsudskiego 5 na bazie obiektu dzierżawionego od Banku Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie. Warsztat jest placówką pobytu dziennego. Terapią zajęciową obejmuje 35 uczestników posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności. Zajęcia prowadzone są zgodnie z indywidualnym programem rehabilitacji i terapii przygotowywanym dla każdego uczestnika Warsztatu przez Radę Programową Warsztatu. Funkcjonuje tu 7 pracowni terapeutycznych, tj.: pracownia przygotowania do podjęcia pracy zawodowej, pracownia konserwacji zieleni i prac użytecznych na rzecz Warsztatu, pracownia rewalidacji, pracownia rękodzieła artystycznego i działań twórczych, pracownia wikliniarska,  pracownia krawiecka oraz pracownia dramy.

Wszystkim opiekunom i uczestnikom Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sokółce życzymy Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2017 🙂

Wydział Rozwoju i Promocji
Referat Promocji
Izabela Ruducha

image_printDrukuj
Tagged , , , , , , , , , , , , .