Międzyszkolny Konkurs „IT in English – Technologia informacyjna w języku angielskim”

Dnia 29 listopada 2016 r. w Zespole Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku odbył się Międzyszkolny Konkurs z języka angielskiego dla techników – „IT in ENGLISH – Technologia informacyjna w języku angielskim” organizowany pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku oraz Rektora Politechniki Białostockiej.

W konkursie wzięło udział 80 uczestników z 12 techników z województwa podlaskiego. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą z zakresu języka angielskiego w branży informatycznej, rozwiązując zadania testowe i otwarte. Ponadto po części konkursowej uczestnicy wysłuchali prelekcji dr inż. Tomasza Grzesia z Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej pt. „Sztuczna inteligencja – czy ludzie są jeszcze potrzebni?” oraz mieli okazję zapoznać się z nowinkami technologicznymi Laboratorium Politechniki Białostockiej i Koła Robotyki ZSE.

W konkursie wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce w składzie: Krzysztof Trochim (III Ti), Kamil Wysocki (III Ti), Sylwester Olechno (IV Ti) i Konrad Stasiulewicz (IV Ti). Uczestnikom dziękuję za poświęcony czas podczas przygotowań do konkursu.

Uczniów do konkursu przygotowała pani Aneta Tymińska.

Grzegorz Zalewski

image_printDrukuj
Tagged , , , , , , , , , , .