Gramy dla Zuzi

Turniej piłki nożnej, licytacje i koncerty. W niedzielę mieszkańcy Dąbrowy Białostockiej i okolic wsparli akcję ,,Gramy dla Zuzi”. Impreza charytatywna podzielona była na dwa etapy. Pierwszy odbył się turniej piłkarski na hali sportowej Zespołu Szkół. Przed widzami zaprezentowały się drużyny: Jagiellonia Białystok, Old Stars Jaga, drużyna samorządowców z Dąbrowy Białostockiej, Straż Graniczna z Kuźnicy, Dąb Dąbrowa Białostocka oraz reprezentacja Starostwa Powiatowego w Sokółce, w składzie której wystąpił m.in. Starosta Sokólski Piotr Rećko. Pomimo luźnego charakteru turnieju, zawodnicy dawali z siebie wszystko. Nikt nie odstawiał nogi, co przełożyło się na świetne widowisko. Gratką dla fanów, była możliwość przybicia piątki czy zrobienia zdjęć z zawodnikami ,,Jagi”, takimi jak Przemysław Frankowski czy Karol Świderski, którzy regularnie występują w Ekstraklasie. Turniej wygrała ekipa Jagielloni Białystok. Drużyna Starostwa Powiatowego zajęła piąte miejsce.

Jednak sport nie był jedynym, co organizatorzy przygotowali. W przerwach między meczami można było wesprzeć Zuzię poprzez zakup biżuterii, ciasta i rękodzieła. Odbyły się również aukcje, podczas których do kupienia były m.in. koszulki z podpisami zawodników Jagiellonii.

Skończony turniej nie oznaczał  zakończenia akcji. Granie przeniosło się z boisk do kina ,,Lotos”. Pomimo bardzo chłodnego dnia, atmosfera w budynku była bardzo gorąca. W trakcie aukcji charytatywnych goście nie mieścili się na sali. Do kupienia organizatorzy przygotowali mnóstwo rzeczy. Produkty Regionalne z Powiatu Sokólskiego, rękodzieło, obrazy, kiełbasa z dziczyzny… Dla każdego znalazło się coś ciekawego. Jednym z gości był Wicestarosta Jerzy Białomyzy, którzy czynnie brał udział w akcji. Zakup ,,fantu” łączył się jednak z mocną walką podczas licytacji – tego dnia nikt nie miał węża w kieszeni. W kinie wystąpiły również zespoły ,,F.B.I. Blues Band, Stary Port z Białegostoku, Veneto, Beat It!, Tvister, grupa taneczna z SOSW w Różanymstoku.

 

Najważniejszą informacją tego dnia była zebrana kwota. Akcja ,,Gramy dla Zuzi” zgromadziła prawie 20 tysięcy złotych.

Akcję ,,Gramy dla Zuzi” Patronatem objął Starosta Sokólski Piotr Rećko

 

Materiał: Piotr Krasnodębski

image_printDrukuj
Tagged , , , , , , , , .