Dzień Patrona Szkoły w Zespole Szkół w Dąbrowie Białostockiej

W Zespole Szkół im. Generała Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej po raz piętnasty obchodzony był uroczyście Dzień Patrona Szkoły. Zespół Szkół imię Generała Nikodema Sulika otrzymał na 40-lecie funkcjonowania szkoły w 2002 roku. Wtedy to narodził się pomysł organizacji konkursu historycznego „Generał Nikodem Sulik i polski czyn zbrojny w czasie II wojny światowej”. XV edycja tego konkursu odbyła się w dniu dzisiejszym.

W tym roku po raz piąty odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Żołnierskiej oraz druga edycja konkursu plastycznego „Portret Generała Nikodema Sulika”. Wszystkie konkursy miały zasięg powiatowy (rozszerzając o szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne z terenu powiatu augustowskiego).
Do konkursu plastycznego zgłoszono 11 prac. Wyniki prezentują się następująco:

W kategorii szkół gimnazjalnych:

I miejsce – Ilona Stasiulewicz z Gimnazjum w Nowym Dworze

II miejsce – Matylda Soja z Gimnazjum w Dąbrowie Białostockiej

III miejsce – Mateusz Czarkowski z Gimnazjum w Dąbrowie Białostockiej

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsce – Adam Budziński – LO w Dąbrowie Białostockiej

II miejsce – Katarzyna Sutuła z Liceum w Dąbrowie Białostockiej

III miejsce – Aleksandra Bajerska z Zespołu Szkół w Sokółce

Prace zostały ocenione pod kątem zgodności merytorycznej z tematem konkursu, walorów artystycznych oraz techniki wykonania.
W trakcie Dnia Patrona Szkoły odbyło się także, jak co roku, patriotyczne karaoke, w ramach którego każda klasa wykonywała wylosowany utwór. Poziom wykonania był zróżnicowany, ale najważniejszym efektem było otwarcie się młodzieży na wspólne śpiewanie patriotycznych piosenek.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawował Starosta Sokólski Piotr Rećko. Nagrody w konkursach ufundowane zostały przez Zarząd Powiatu Sokólskiego

 

Materiał: Piotr Krasnodębski

 

image_printDrukuj
Tagged , , , , , .