VIII Opłatkowe Spotkanie Ekumeniczne w Zespole Szkół Samorządowych w Dąbrowie Białostockiej

Wczoraj w Zespole Szkół Samorządowych w Dąbrowie Białostockiej odbyło się ekumeniczne spotkanie opłatkowe. Tego typu spotkania są w szkole organizowane od ośmiu lat.

Zebranych gości wprowadził w uroczysty nastrój  zespół „Ad Rem”, którego członkinie zaśpiewały katolickie i prawosławne kolędy.

„Te spotkania świadczą o tym, że jesteśmy razem.  Świadczą o tym, że chcemy ze sobą rozmawiać i współpracować […] Jednoczą nas w duchu miłości, umiłowania Boga i zrozumienia” -mówił Wicestarosta Sokólski Jerzy Białomyzy.

W spotkaniu uczestniczyli pracownicy  ZSS, emeryci,  katoliccy i prawosławni duchowni; ksiądz proboszcz Wacław Lewkowicz, ksiądz Piotr Sosnowski, ksiądz dziekan Jan Trochim, ksiądz Marek Kozłowski, ksiądz Piotr Hanczaruk, ksiądz Adam Turliński, ksiądz Jakub Budkiewicz. Był obecny Dyrektor Wydziału Rozwoju i Promocji Jakub Fic, pani  Iwona Iwańczuk Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dąbrowie Białostockiej.

Ważne jest to, że możemy wspólnie usiąść do stołu i porozmawiać […] Mam nadzieję, że ten rok będzie wypełniony w miłością i szacunkiem do drugiego człowieka – powiedział ks. Piotr  Hanczaruk.

Piotr Białomyzy
Wydział Rozwoju i Promocji

image_printDrukuj
Tagged , , , , , , , .