POLONEZA CZAS ZACZĄĆ!

„Dzisiejszy czas studniówkowy odbywający się na 107 dni przed maturą, jest emanacją wielkiej radości, która staje się waszym udziałem, ze oto za ponad trzy miesiące przystąpicie do najważniejszego w waszym dotychczasowym życiu egzaminu. Pamiętajcie, że będzie to 107 dni decydujących o waszym dalszym życiu. (…)

Pozwólcie, abym miał dziś dla was siedem życzeń.
Po pierwsze, życzę wam zabawy do samego rana w fantastycznej, szalonej nieco atmosferze.
Po drugie, chciałbym, aby osoby zaproszone, partnerki i partnerzy naszych uczniów do końca dzisiejszego balu wspomagali was swoją obecnością.
Po trzecie, życzę waszym rodzicom, aby wasz nastrój udzielił się im po waszym powrocie do domu.
Po czwarte, mam nadzieję, że zakończenie balu, stanie się początkiem ciężkiej pracy w przygotowaniu do matury.
Po piąte… mam marzenie, aby wszyscy uczestnicy dzisiejszej studniówki byli w podobnym nastroju, jak w dniu dzisiejszym, odbierając wyniki egzaminów maturalnych.
Po szóste, życzę wam, abyście zawsze dobrze myśleli o nauczycielach, wychowawcach, którzy wspierają was w osiąganiu ważnych celów na drodze życia.
Po siódme, chciałbym żebyście po zakończeniu nauki w szkole zawsze do niej wracali.
Liczę, że wszystkie te siedem życzeń zostanie spełnionych, a skoro tak, to nie pozostaje mi nic innego, jak tylko rozpocząć dzisiejszą uroczystość tradycyjnym stwierdzeniem:
POLONEZA CZAS ZACZĄĆ….“
Słowa Jarosława Budnika Dyrektora Zespołu Szkół im. Gen. Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej do młodzieży, podczas balu maturalnego 2017 r.

Patrycja Anastazja Zalewska
Wydział Rozwoju i Promocji
Referat Promocji

image_printDrukuj
Tagged , , , , , , , .