XVI konkurs recytatorski – ,,Między milczeniem a krzykiem”

W sali  Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Korycinie odbyła się XVI edycja konkursu recytatorskiego ,,Między milczeniem a krzykiem”. Uczestnicy recytowali wybrane wiersze Leonardy Szubzdy – poetki regionu sokólskiego i ziemi korycińskiej. Uczestnicy i goście mieli okazję spotkać się z autorką i obejrzeć wystawę prac plastycznych wykonanych przez poetkę.

O autorce:

Leonarda Szubzda jest emerytowaną nauczycielką języka polskiego, absolwentką Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego oraz Rewalidacji Umysłowo Upośledzonych w Wyższej Szkole Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Pracowała jako polonistka i pełniła funkcję dyrektora w szkole średniej. Jest autorką siedmiu tomików poetyckich: „Jeszcze idziemy” (1992), „Żałuję lasów i róż” (1994), „Tylko sady nas pamiętają” (1996), „Ile życia” (1998), „Między milczeniem a krzykiem” (2001), „Zwyczajne obcowanie” (2006), „cdn…” (2013). Jej wiersze zostały zamieszczone w wielu almanachach i antologiach, były drukowane na łamach czasopism w kraju i za granicą (m.in. w prasie polonijnej w Chicago i Nowym Jorku), tłumaczone na języki obce (angielski, białoruski, esperanto). Laureatka wielu konkursów literackich – uhonorowana Złotą Buławą Hetmańską (1996), Nagrodą Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury (2012). Należy do Związku Literatów Polskich oraz Stowarzyszenia Literackiego w Suwałkach. Amatorsko zajmuje się twórczością plastyczną, wykonuje collage, frottage oraz rysunki komputerowe. Od 2004 roku jest gościem specjalnym spotkań autorskich i Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego jej poezji pn. „Między milczeniem a krzykiem” z udziałem gimnazjalistów i licealistów Podlasia, organizowanych cyklicznie przez w GOKSiT i Gimnazjum im. „Solidarności” w Korycinie.

 

Wyniki

Jury w składzie: Leonarda Szubzda, Ewa Jakubaszek – WOAK Białystok i Helena Sobolewska – emerytowany dyrektor GOK w Korycinie, postanowiło wyróżnić następujące osoby:

Kategoria – Gimnazjum

Dwa pierwsze miejsca – Aleksandra Maj – Gimnazjum w  Wasilkowie i  Maciej Kułakowski z Gimnazjum nr 1 w Sokółce

Drugie miejsce – Julita Andrysewicz – Gimnazjum w Korycinie

Trzecie miejsce – Nicola Krynicka – Gimnazjum w Korycinie

Wyróżnienia – Aleksandra Zalewska z Gimnazjum nr 1 w Sokółce, Alina Przychowska – Gimnazjum w Suchowoli

Kategoria – Szkoły ponadgimnazjalne

1. Aleksandra Muszyńska – I Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku

  1. Emilia Duda – Liceum plastyczne w Supraślu
  1. Urszula Gruszewska – Liceum Plastyczne w Supraślu

Wyróżnienia – Daria Szymaniak – Liceum Ogólnokształcące w Sokółce,  Julia Winnicka I Liceum Ogólnokształcące w Bialymstoku, Weronika Słoma – LO Sokółka, Agnieszka Bujnowska LO Suchowola.

 

Sponsorem nagród w konkursie był Starosta Sokólski Piotr Rećko

 

image_printDrukuj
Tagged , , , , , , , .