Szkolne zmagania z ortografią w sokólskiej „zawodówce”

O tym, co może być powodem, że nie lubi się trzynastego, można było się przekonać pisząc dyktando w Zespole Szkól Zawodowych. Wszystkiemu winny był cherlawy wuj Helmut – hipochondryk i szalona babcia – hazardzistka, która przegrawszy swoja emeryturę niczym chyży chart uciekała przed swoim wnusiem, nie bacząc na okrzyki ponad sześćdziesięcioletniego pirata drogowego.

20 lutego 2017 roku do etapu szkolnego XVIII Mistrzostw Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Sokólskiego w Ortografii przystąpili uczniowie różnych klas. Najlepsi okazali się Paulina Jatkowska (III TFI), Arkadiusz Michalski (IV TFI), Przemysław Krawiel (I TFI) i Kamil Sołowiej (I TFI). Właśnie oni będą reprezentować szkołę na etapie powiatowym. Gratulujemy!

Dyktando przeprowadziły i oceniły panie Iwona Mackiewicz-Kowalczuk i Anna Tolko.

Grzegorz Zalewski

Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce