Uczniowie Liceum po raz kolejny w Mołodecznie

W ramach 10-letniej współpracy między szkołami młodzież naszego liceum pod opieką pani Ireny Szymaniuk i pani Agnieszki Backiel spędziła 4 dni w Mołodecznie. Uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 10 w Mołodecznie przywitali nas bardzo gorąco i miło wspominali swój poprzedni pobyt w Polsce. W głównym holu szkoły przez cały dzień wyświetlany był film podsumowujący projekt „Tańce i muzyka kultur”. Program pobytu był bardzo urozmaicony. Zwiedziliśmy Mołodeczno i Mińsk, wzięliśmy udział w zajęciach plastycznych i własnoręcznie wykonaliśmy bukiety oraz kartki okolicznościowe. Uczestniczyliśmy w zajęciach nt. kultury, geografii i gospodarki Niemiec, prowadzonych przez wolontariuszy z Niemiec. Dało to możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych w praktyce. Uczestnicy zajęć komunikowali się w czterech językach: rosyjskim, niemieckim, angielskim i białoruskim. Było dużo śmiechu i najważniejsze, że wszyscy się rozumieli.

Jak zwykle ciężko nam było się rozstawać, ale już planujemy kolejne spotkanie. Jesteśmy wdzięczni Starostwu Powiatowemu w Sokółce za umożliwienie wyjazdu. Dziękujemy też Wydziałom Promocji w Starostwie Powiatowym i Urzędzie Miasta za upominki, które mogliśmy przekazać zaprzyjaźnionej szkole.

Opiekunowie wyjazdu

Agnieszka Backiel

Irena Szymaniuk

Wydrukuj
Tagged , , , , .