Dlaczego warto wstąpić do Obrony Terytorialnej?

Interesują Cię militaria i służba Obrony Terytorialnej, przyjdź jutro na spotkanie informacyjne organizowane w budynku Starostwa Powiatowego w Sokółce 15.03.2017 o godzinie 10.00.

Służba w OT to doskonały sposób na samorealizację i rozwój zawodowy, który jednocześnie kształtuje tak potrzebne dziś wartości, jak: odpowiedzialne i bezinteresowne wspieranie społeczeństwa, szacunek dla państwa i symboli narodowych, oraz – w wymiarze czysto ludzkim, szacunek dla drugiej osoby – mon.gov,pl

Rekruci którzy wstąpią do Obrony Terytorialnej będą szkoleni pod okiem zawodowych oficerów przez 30 dni w roku. Będzie to idealny start dla osób które wiążą swoją przyszłość z zawodowym wojskiem.

Każdy ochotnik będzie otrzymywał ok. 500 zł miesięcznie. Żołnierz Obrony Terytorialnej będzie dostawał taką samą kwotę – 100zł, jaką otrzymuje rezerwista za każdy dzień szkolenia. Szkolenia będą się odbywały dwa razy w miesiącu. Wynika z tego, że żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej będą dostawali 200 zł miesięcznie z tego tytułu. Plus 300 zł miesięcznie za bycie w „stanie gotowości” do obrony kraju. MON będzie także dofinansowywał kursy i naukę w ramach rozwoju zawodowego.

Służba nie będzie kolidować z obowiązkami zawodowymi – ćwiczenia będą odbywały się w dni wolne. Żołnierz nie będzie mógł zostać zwolniony z pracy, jeśli otrzyma przydział kryzysowy lub terytorialny.

Grażyna Czerska

źródło zdjęcia:  www.mon.gov.pl

Wydrukuj
Tagged , , , , , .