Konferencja prasowa w sprawie S19

Trasa ekspresowa S 19 z Białegostoku do Kuźnicy przez Czarną Białostocką i Sokółkę, a nie przez Knyszyn – Korycin – Janów, to najważniejszy postulat kilkunastu samorządów powiatu białostockiego i  sokólskiego w tym Starosty Sokólskiego Piotra Rećko oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Daniela Supronika –  skierowany do ministra infrastruktury oraz dyrekcji dróg krajowych i autostrad podpisany dzisiaj i odczytany na konferencji prasowej w biurze poselskim Posła Dariusza Piontokwskiego w Białymstoku.

 

Starosta Sokólski Piotr Rećko podkreślił: „samorządy są za porozumieniem aby trasa S19 przebiegała przez Czarną Białostocką i Wasilków. To jest kluczowe z punktu widzenia ekonomicznego jak i środowiskowego. Specjaliści obliczyli, że budowa S19 starym śladem będzie o 660mln złotych tańsza i 33 km krótsza.

Poseł Na Sejm Rzeczypospolitej  Dariusz Piontkowski, powiedział że są przygotowywane dokumenty planistyczne oraz należy brać pod uwagę nie tylko ochronę zwierząt ale również potrzeby ludzi. Podkreślił, że samorządy jak i mieszkańcy są zainteresowani starym przebiegiem S19.

Dziś kilkunastu przedstawicieli samorządów podpisało list do ministra infrastruktury i dyrekcji dróg krajowych w tej sprawie. Jest szansa na zlecenie dodatkowego studium, a następnie zmiany rozporządzenia w sprawie przebiegu dróg krajowych i autostrad, w części dotyczącej przebiegu S 19 na północ od Białegostoku – mówił Poseł Piontkowski

Chciałbym z tego miejsca podziękować parlamentarzystom z Prawa i Spawiedliwości, za to  że wyszli z tą inicjatywą, dzięki nim rozpoczęły się poważne rozmowy na temat powrotu do pierwotnego przebiegu S-19 – podsumował konferecje Starosta Sokólski Piotr Rećko.

Referat Rozwoju i Promocji

 

 

image_printDrukuj
Tagged , , , .