O ryżym harcerzu i tam-tamach…

W tym roku dyktando na XVIII Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Sokólskiego w Ortografii było trudne. „Średniolitrażowy”, „Sos beszamelowy”, „piegża” i inne pułapki ortograficzne zmuszały do zastanowienia. Było jednak o co walczyć. Dwa pierwsze miejsca otrzymywały tablety, za trzecie otrzymywało powerbank oraz słuchawki bezprzewodowe. Oprócz tego, uczestnicy otrzymali nagrody w postaci książek i pendrivów oraz pamiątkowe dyplomy.

Ćwiczycie się w pisowni, gramatyce, to się wam zawsze przyda. Piszcie listy, piszcie odręcznie, ponieważ ta tradycja zaczyna powoli zanikać – zachęcała dyrektorka Zespołu Szkół Rolniczych w Sokółce, Anna Dorota Cilulko.

Mistrzostwa były ciekawym sposobem na sprawdzenie swojej wiedzy oraz na integrację między szkołami. W czasach, kiedy więcej rzeczy piszemy na klawiaturze dobrze jest się czasami przenieść na tradycyjną kartkę i długopis.

To jest jakiś sposób sprawdzenia się przed dorosłym życiem. Mam nadzieje, że matura pójdzie wam równie dobrze. W kolejnych etapach waszego życia zawodowego życzę wam samych sukcesów – mówił w imieniu Starosty Sokólskiego Piotra Rećko Członek Zarządu Krzysztof Szczebiot.

Wydział Rozwoju i Promocji
Piotr Białomyzy

 

Wyniki:

I miejsce Piotr Ryszkiewicz – Zespół Szkół w Sokółce

II miejsce Dominika Tolko – Zespół Szkół w Sokółce

III miejsce Andrzej Karczewski – Zespół Szkół w Suchowoli

 

Uczestnicy:

Jakub Dzienis

Wiktoria Andraka

Aleksandra Raducha

Mateusz Łantowski

Monika Bakun

Paulina Oleńska

Michał Topolewski

Agata Kondrat

Ewa Majewska

Dominika Chodziutko

Katarzyna Łempicka

Piotr Grusza

Dominika Gręś

Sylwia Milinkiewicz

Paulina Jatkowska

Dominika Kamińska

Kacper Jaroma

Arkadiusz Michalski

Patrycja Kozioł

Przemysław Krawiel

Kamil Sołowiej

Wydrukuj
Tagged , , , , , , , , , .