Zawodnicy z LO Sokółka zakończyli sezon ligowy !!!

Dobiegły końca rozgrywki ligowe szkół ponadgimnazjalnych Podlaskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego. Jak co roku uczestniczyły w nich  zespoły futsalu i siatkówki chłopców z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Sokółce.

Zespół futsalu rywalizował w II lidze wojewódzkiej i  był to dla  piłkarzy udany sezon. Drużyna odnotowała 6 zwycięstw, 2 remisy i 3 porażki, co uplasowało piłkarzy z Ogólniaka na 4 miejscu, dając  pewne utrzymanie wśród 12 zespołów II ligi. „Graliśmy dość swobodnie i przede wszystkim zespołowo, co nie oznacza, że zwycięstwa przyszły nam łatwo. Rozgrywki stały na  wysokim poziomie, dlatego każda wygrana kosztowała zespół bardzo dużo wysiłku. Chwile dekoncentracji i mniejszego zaangażowania błyskawicznie wykorzystywali rywale – mówi Stanisław Marchiel, opiekun piłkarzy z LO Sokółka.

Mniej powodów do radości mają siatkarze, którzy rywalizowali w I lidze wojewódzkiej. Niestety sezon okazał bardzo trudny. Tylko jeden wygrany mecz oznacza, że w przyszłym roku szkolnym zagrają w II lidze. „Wiedzieliśmy, że to będzie ciężki sezon – mówi Stanisław Marchiel, trener zespołu. Gra w I lidze to zawsze duże wyzwanie, szczególnie gdy rywalizuje się często z zespołami ze szkół czteroletnich. W kilku meczach zabrakło umiejętności, a w kilku, mimo bardzo wyrównanej gry – sportowego szczęścia. Trzeba się z tym pogodzić i myśleć już o budowaniu drużyny na kolejny sezon. Mimo słabszego wyniku serdecznie dziękuję chłopakom  na zaangażowanie i serce, które  włożyli  w  treningi i każde spotkanie.”

Stanisław Marchiel

Wydrukuj
Tagged , , .