Dni Otwarte w sokólskim Zespole Szkół Rolniczych

DRODZY GIMNAZJALIŚCI

Do Rolnika zapraszamy. Super klimat tutaj mamy!

Dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy administracyjni oraz UCZNIOWIE Zespołu Szkół Rolniczych w Sokółce  gościli 21 marca 2017 roku w swoich progach zainteresowanych GIMNAZJALISTÓW nie przysłowiowym chlebem i solą 😉 ale uśmiechami, życzliwym słowem i słodkim poczęstunkiem.

Można było obejrzeć wystawy obrazujące życie szkoły, a także – przy specjalnie przygotowanych stoiskach – pozyskać wszystkie niezbędne informacje na temat proponowanych zawodów: technik rolnik, technik ekonomista, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarz.

Uczniowie wraz z opiekunami mogli zapoznać się ze szczegółowo ofertą edukacyjną szkoły, na własne oczy obejrzeć wszystkie zakamarki naszej placówki i zwiedzić znakomicie wyposażone pracownie: gastronomiczną, hotelarską, ekonomiczną, informatyczną itp. Przybyli gimnazjaliści chętnie rozmawiali ze starszymi koleżankami i kolegami, którzy stanowią najlepszą rekomendację NASZEGO ROLNIKA!  Uśmiechnięci, odświętnie i zabawnie ubrani uczniowie oraz uczennice naszej szkoły częstowali przybyłych słodkimi wypiekami przygotowanymi własnoręcznie przez młodzież z profilu technik żywienia, a wychowankowie technikum hotelarstwa oferowali kawę.

Przybyli gimnazjaliści życie naszej „sympatycznej” szkoły poznali dzięki prezentacjom multimedialnym. Mogli też sprawdzić swoje zdolności manualne podczas warsztatów artystycznych, na których uczono przygotowywania  różyczek na torty, słodkich ozdób wielkanocnych: piernikowe jajeczka, kaczuszki, zajączki udekorowane lukrem plastycznym to niezwykłe, bo nie tylko śliczne, ale i jadalne smakołyki.

Przyszli ekonomiści pod okiem starszych kolegów zmagali się z ułożeniem puzzli w kształcie złotówki, bo przecież w ekonomii wszystko wyrażone jest w pieniądzu 😉

W pracowni rolniczej uczniowie oglądali filmiki prezentujące różne prace polowe, zapoznali się z narzędziami do pielęgnacji zwierząt hodowlanych, rozpoznawali nasiona roślin wystawowych,  zaznajomili się z działaniem urządzenia do testowania końcówek opryskiwaczy polowych. Prowadzący opowiedzieli o szkolnej bazie technicznej, znajdującej się przy ulicy Torowej. Zainteresowani gimnazjaliści mogli również skorzystać z przejażdżki ciągnikiem rolniczym John Deere 🙂

W pracowni hotelarskiej można było nauczyć się ozdobnego składania serwetek, które stanowią niezwykłą dekorację każdego przyjęcia i zobaczyć propozycję nakrycia stołu wielkanocnego. Natomiast w pracowni gastronomicznej uczniowie technika żywienia w swoich zawodowych, fachowych strojach przygotowywali pod okiem opiekunów słodkie wypieki i desery oraz demonstrowali wyposażenie techniczne pracowni.

Duża dawka śmiechu czekała na wszystkich podczas występu szkolnego koła recytatorsko-teatralnego, którego członkowie przygotowali program kabaretowy.

W sekretariacie udzielano ważnych informacji dotyczących naboru do ZSR w Sokółce.

Cała społeczność naszej szkoły bardzo się starała, abyście SZANOWNI GOŚCIE, czuli się u nas wyjątkowo dobrze. Mamy nadzieję, że jesteście zadowoleni! Jeśli ktoś chce nas jeszcze  odwiedzić, bądź nie mógł być z nami dziś, to zapraszamy – przytaczając słowa wielkiego wieszcza, że nasza…

Brama na wciąż otwarta przechodniom ogłasza,

że gościnna i chętnie w gościnę zaprasza!   🙂

Nauczyciele i Uczniowie ZSR w Sokółce

fot T. Otoka

 

 

 

 

image_printDrukuj
Tagged , , , .