Dzień otwarty w Zespole Szkół Zawodowych w Sokółce

Zespół Szkół Zawodowych już od godzin porannych witał serdecznie przybyłych gimnazjalistów, chcących zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły.

Przybyłym gimnazjalistom – mam nadzieję ze wszystkich szkół znajdujących się na terenie Powiatu Sokólskiego- staramy się  pokazać naszą szkołę, oraz to czym dysponujemy i jakie mamy kierunki kształcenia. W tym roku proponujemy następujące kierunki :Technik Informatyk, Technik Usług Fryzjerskich ze specjalnością kosmetyczną i Technik Mechanik, oprócz tego proponujemy nowy kierunek Technik Technologii Drewna, który próbujemy reaktywować ponieważ nasza szkoła ma tradycje drzewną. Jeśli chodzi o uczniów, którzy nie chcą zdawać matury, od września będzie  Branżowa Szkoła Pierwszego Stopnia, jest to oddział wielozawodowy, gdzie do dyspozycji mamy zawody: mechanik monter maszyn i urządzeń, mechanik pojazdów samochodowych, operator obrabiarek skrawających, sprzedawca, kucharz, piekarz, cukiernik. Zachęcam do podjęcia nauki w naszej szkole –  powiedział Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce  Grzegorz Zalewski

Na przybyłych uczniów czekało wiele atrakcji. Już przy wejściu byli częstowani pysznymi smakołykami. Następnie po wypełnieniu kart,  które były przepustką do udziału w loterii szkolnej, mogli przejść dalej do zwiedzania budynku. Uczniowie ZSZ wraz z nauczycielami przygotowali ciekawe stoiska promujące popularne przedmioty w szkole. Gimnazjaliści mogli zapoznać się z wyglądem klas w których odbywają się zajęcia, oraz zorientować się jak wyglądają lekcje danego przedmiotu. Duże zainteresowanie wzbudzały sale ćwiczeń technicznych wyposażone w sprzęty do nauki danego przedmiotu. Dziewczęta z klas o profilu Technik Usług Fryzjerskich wykonywały fryzury przybyłym uczniom, oferowały również wykonanie makijażu, gdyż od niedawna jest też możliwość nauki w tej specjalności.  Wszystkich przybyłych, kadrę pedagogiczną i uczniów dźwięk dzwonka zaprosił na salę gimnastyczną, na której czekały pokazy przygotowane przez uczniów ZSZ.

Na wstępie do wszystkich zgromadzonych zwrócił się Starosta Sokólski Piotr Rećko:

Drodzy gimnazjaliści, zwracając się do was chciałbym wam podziękować, że zechcieliście przyjść do naszej szkoły. Chcę ze swojej strony zachęcić, żebyście wybrali ofertę edukacyjną Powiatu Sokólskiego.  Wspieramy uczniów przyznając stypendia za osiągnięcia w nauce i sporcie. Modernizujemy nasze szkoły.  W najbliższym czasie budynek szkoły zawodowej przejdzie remont.  Będziemy pozyskiwać fundusze unijne i rządowe na tworzenie profili kształcenia, które będą efektywniejsze i bliższe pracodawcom. Życzę wam trafnych wyborów i przemyślanych decyzji związanych z waszą ścieżką edukacyjną.

Uwagę gości przyciągnęły pokazy boksu przygotowane przez absolwentów szkoły trenujących w UKS Boxing Sokółka.  Ciekawe widowisko zaprezentowali uczniowie należący do koła teatralnego. Przedstawili scenkę opisującą życie w szkole oraz troski z jakimi może się zmagać uczeń, który się zastanawia jaką szkołę wybrać. Wśród gimnazjalistów zostały wylosowane nagrody.

Obawy związane z przyjściem do Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce rozwiewa uczeń I Klasy Technikum Mechanicznego Paweł Olechno:

Wybrałem tą szkołę dlatego, że byłem zainteresowany zdobyciem zawodu oraz tym że, nie będę miał ograniczenia w zdaniu matury i pójściu na studia. Zawód mi się przyda w życiu. Gdy rozpocząłem naukę w naszej szkole byłem bardzo pozytywnie zaskoczony atmosferą jaka tu panuje, każdy każdemu pomaga. Nauczyciele zawsze służą pomocą, potrafią zmotywować każdego. Jeśli chcesz się rozwijać zawodowo, sportowo, artystycznie wybierz właśnie naszą szkołę, naprawdę warto przyjść się tu uczyć.-  zapewniał Paweł

Na zakończenie czekały pokazy jazdy gokartem na szkolnym boisku. Wśród gimnazjalistów dało się usłyszeć zachwyt prezentacją szkoły.

Ł. Mucuś

Wydział Rozwoju i Promocji

 

image_printDrukuj
Tagged , , , .