Spotkanie z Księdzem Biskupem Henrykiem Ciereszko w Starostwie Powiatowym w Sokółce

„Cieszę się, że mogę z wami porozmawiać, pobyć z wami. […] Nie chciałbym wam prawić kazań, a chciałbym raczej usłyszeć coś o waszej pracy i co przynosi wam radość” – tymi słowami powitał pracowników Starostwa Powiatowego i innych jednostek organizacyjnych powiatu ksiądz Biskup Henryk Ciereszko. Jego ekscelencja został powitany w staropolskim zwyczajem chlebem i solą. Razem z Starostą Sokólskim Piotrem Rećko oraz z Proboszczem Stanisławem Gniedziejko prowadzili rozmowę na temat Cudu Sokólskiego, Sanktuarium, ale również poruszyli tematy dotyczące turystyki i rozwoju powiatu.

Jest to dla nas historyczna chwila – pierwszy raz ksiądz biskup tej rangi odwiedza nasz urząd – mówił Starosta Sokólski Piotr Rećko.

Ksiądz Biskup Henryk Ciereszko podczas swojej wypowiedzi wspomniał o byciu przewodniczącym Komitetu ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi, delegatem ds. Dialogu Katolików i Muzułmanów. Zapytał o pracowników innej wiary niż katolicka w Starostwie Powiatowym i namawiał do dialogu między religiami.

Członkowie Zarządu podziękowali Książu Biskupowi wręczając mu biało-czerwone kwiaty i produkty regionalne Powiatu sokólskiego.

Iza Kirejczyk zaśpiewała piosenkę „Walczyk o Ince” wprowadzając zebranych swoim wykonaniem w patriotyczny nastrój

Spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą wszystkich zebranych.

Marek Tomaszycki

Piotr Białomyzy